gustafsson on selvästi tappanut kaverinsa,ja sen jälkeen jäänyt teltan päälle odottelemaan että joku heidät löytää.nils on peitellyt uhriensa vammakohdat,koska eihän se ole mukavaa katsella kuolleiden kavereiden naamoja,montaa tuntia..selvästi boismanin naama peitelty kun tuli niin pahaa jälkeä..
http://www.icon.fi/~art3/waldemar/uhrikuusi1.jpg
http://www.icon.fi/~art3/waldemar/uhrikuusi1.jpg
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.icon.fi/~art3/waldemar/mitatapah.htm
Niin ulkopuolisella murhaajalla ei olisi ollut mitään syytä peitellä uhreja.gustafsson ei ole iljennyt katsoa uhrejaan,koska paikalle on pitänyt jäädä ,nin tekisi varmasti vaistomaisesti jokainen ihminen.
Sepolla sepalus auki ja Irmelillä alaruumis melkein paljas.Mitäpä tästä voimme päätelläkkään...
Seppo Boisman oli selällään teltan oikeassa reunassa YLÄVARTALON ollessa telttakankaan peittämänä . Oikea jalka oli Mäen takapuolen alla ja kädet olivat rinnan päälle koukistuneina. Boismannin farmarihousujen etunapitus oli auki. Ulkoisina vammoina Boismanilla on todettu vasemmassa rystysessä hankaumaa, vasemmassa ohimossa ruhjehaava, alaleuassa vasemmalla ruhjehaava (samalla kohtaa alaleuan poikkimurtuma), ja kaulalla syviä pistohaavoja ja hankautumia.
Tuulikki Mäki oli oikealla kyljellään rikkirevityn telttakankaan päällä kippurassa siten, että Boismanin oikea jalka oli hänen takapuolensa alla. Mäen pää oli Björklundin oikean jalan alla. Mäen pää oli PEITETTY huovalla ja pusero oli noussut niin, että ristiselkä oli paljaana Selkä oli Björklundin vatsapuoleen päin. Mäen jaloissa ei ollut kenkiä. Ulkoisina vammoina Mäellä on todettu oikean käden nimettomassä sormessa ruhjehaava, kaulalla hankaumaa, vasemmalla takaraivon alueella iso rosoreunainen ruhjehaava ja vasemman korvan yläpuolella pienempi ruhjehaava.
Irmeli Björklund oli keski- ja alaruumis paljaana telttakankaan päällä. Farmari- ja alushousut oli vedetty alas siten, että oikea jalka oli paljaana lahkeen ollessa tyhjänä nilkan päällä vasemmassa jalassa housut oli vedettypolvitaipeen alapuolelle asti. Bj6rklundin oikea jalka on huovalla peitetyn Mäen pään päällä. Villapaita ja muut yläruumiin vaatteet olivat nousseet selän puolelta lapaluiden alakärjen korkeudelle ja vatsapuolelta navan ja rintojen välimaille. Vasen jalka oli melkein suorana, mutta oikea koukussa ja kummassakin jalassa oli sukka, mutta ei kenkiäå. Björklundin vasemman jalan alla oli ruskea mokkapusero. Ulkoisina vammoina Björklundilla on todettu niskan ja osittain kaulan alueella noin 15 pistohaavaa, kasvoissa voimakkaita ruhjeita kummassakin kädessä haavoja ja hankaumia.
Ni/s Gustafsson oli todistajien Ruth Kolin ja Harriet Johanssonin mukaan maannut selällään teltan päällä ja liikutellut jalkaansa ja heilutellut kättään. Ensimmäisenä paikalle tulleen poliisiviranomaisen, Gösta Lönnbergin mukaan Nils Gustafsson makasi vasemmalla kyljellään alastoman Bj6rklundin päällä.
ulkopuolinen murhaaja voi tehdä tuollaista jälkeä, kuvasta voi kiistattomasti tämän päätellä. On kyllä käsittämätöntä, miten jotkut voivat luulla Nilsin tehneen murhat!
björklundkin makaa kasvot poispäin gustafssonista.jos irmeli olisi toisinpäin en uskoisi että gustafsson olisi syyllinen koska kukaan ei voi olla niin sekopää että olisi jäänyt toisen naamanviereen makaamaan.mutta tällä asettelulla nilssin ei ole tarvinnut katsoa uhrejaan silmästä silmään.
näet?
Jos Nils Gustafsson olisi löydetty Anja Mäen,ruhjoutuneen pään ja ulos valuneen aivomassan läheisyydestä voisi Nilssiä pitää varmasti syyttömänä,mutta parempaa makuupaikkaa ei nilssille tuosta kasasta olisi enää löytynyt.kysymys kuuluu kumminpäin löytyi NILS GUSTAFSSON pää sisään vai ulospäin teltasta.Jos on makoillut jalat irmeliinpäin syyllinen on selvä.paitsi tekoaikaan kännissä.
soppakannustaan monet, ei muuta aikaansaaneet ole