Löytyykö koskaan

Mistä voi tietää koska on löytänyt sen itselleen oikean vai löytääkö häntä ikinä.

Tuntuuko häntä katsoessa voi luoja kuinka kaunis(vaikka olisikin tavis)ja aina uudelleen ja uudelleen häntä katsoessa löytyy tuo kauneus.

Onko se sitä,että häntä odotellessa ei aika kulu ja hänen kanssa liian nopeasti.
No kai sekin joskus selviää kiva on kummikin rakastaa
7844
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onni tulee eläen,
- ei etsien...
- luulisin

Äänestä
  • ....kellä tulee, kellä ei.

    *huoks*

    Äänestä

Valitettavsti monikaan ei näe onneaan silloin kun se on läsnä. Voimakkaimmin sen tajuaa menetettyään halvaksi luulemansa...

Kävikö sinulle niin vai vastako uhkaa käydä?

Äänestä
  • Voisin sanoa samoin. Ehkä en käyttäisi sanaa halpa.
    Mutta se, ettei välttämättä osaa arvostaa onnelliseksi tekeviä asioita, ennenkuin on menettänyt ne.
    Haluaisiko sitä vain kaiken hyvän itselleen, olematta valmis itse antamaan kaikkensa.

    Äänestä

että sinulla on Se Oikea.:))
Kun tunteesi ovat noin voimakkaat.

Äänestä

Me ollaan välillä lähempänä välillä kauempana toisiamme. Jos on ollut vaikeita aikoja ja niistä on selvitty niin voidaan oikein onnitella taas toisiamme että ollaan yhdessä ja on hyvä olla. Yhteistä aikaa kun alkaa olla riittävästi takana niin se yhdessä olemisen arvo kasvaa. Jos ei ole pahoin kohdeltu toisiamme, vaikka vaikeata olisikin ollut. Toisen jatkuva huonosti kohtelu kasvattaa kaunaa ja johtaa eroon. Mutta uskon että puolisoon tutustuminen ja kaikkensa tekeminen toisen eteen kannattaa.

Äänestä

kyllä sen tietää..Semmosta ei tapahdu montaa kertaa elämässä ja jollain se ei tapahdu ikinä elämässä.Minä taidan sen tietää kun kokenut olen mut se alku on aivan ihanaa ja ympäristö tekijöistä riippuu miten pitkään se kestää jne.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Laahustava kirjoitti:

Mistä voi tietää koska on löytänyt sen itselleen oikean vai löytääkö häntä ikinä.

Tuntuuko häntä katsoessa voi luoja kuinka kaunis(vaikka olisikin tavis)ja aina uudelleen ja uudelleen häntä katsoessa löytyy tuo kauneus.

Onko se sitä,että häntä odotellessa ei aika kulu ja hänen kanssa liian nopeasti.
No kai sekin joskus selviää kiva on kummikin rakastaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu