Radiossa tuli juuri hätätiedoitus, että Korialla on tapahtunut puukotuksia! Kyseinen henkilö on erittäin vaarallinen, eikä kys. hlön kanssa saa olla missään tekemisissä. Kuuluttivat hätänumeroon soittamista jos sekoboltsi jossain näkyy.
Onko mitään infoa; onko puukottanut monia?? Onks se hullu saatu kiinni:(
Onko mitään infoa; onko puukottanut monia?? Onks se hullu saatu kiinni:(
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kolme saanut puukoswta. Ei ainakaan vielä ole kiinni. Ilmeisesti myös 3 helikopteria liittynyt etsintään.
saatu kiinni kuusaalla
Kiitos teille infosta:), helpotti.
ettei olis itse tarvinnut mennä vetämään sitä pleksiin.
jj.
Helppohan se on turvallisesti koneen äärellä uhota että olisin vetänyt turpaan jos kohdalle olis osunnut, mutta todennäköisesti olisit saanut itsekin puukosta ellet olis ehtinyt karkuun juosta.
Se ei ole leikin asia kun joku hullu puukolla lyö, eikä siinnä silloin mitkään jiu-jitsut tai krav-magat auta yhtään.
"Se ei ole leikin asia kun joku hullu puukolla lyö, eikä siinnä silloin mitkään jiu-jitsut tai krav-magat auta yhtään. "
Kuinkas paljon oot harrastanu taistelulajeja?
Kaiken kaikkiaan ikävä tapaus. Hyvä, että saatiin puukottaja kiinni, ennenkuin joku menetti henkensä.
Ihan vinkkinä "Siellä..." -nimimerkille, että Krav Magaa oikeasti osaavaa vastaan ei kannata ryhtyä puukkohippasille. Todennäköisesti tulee pikamatka kanveesiin ennenkuin on saanut edes kaivettua moran esille takinliepeistä. Kouvolasta moisia nimittäin muutama löytyy.
Siinä olet kyllä oikeassa, että kadunmies ilman käsiasetta tyytykööt juoksemaan puukkomiestä karkuun ja soittamaan virkavaltaa paikalle.