asuntovelallinen pelottaako sinua

toisten asuntovelalisten takaisinmaksukyky. Luulis pelottavan A-talkin jälkeen, kannattaa ottaa selvää mitä se tarkoittaa.
4578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ja mesoaminen menossa. Voi.

Äänestä

Miksi tuhnua kiinnostaa muiden asiat. Eikö ole omaa elämää vai mikä on. Ihan sama miten muilla menee kunhan itse pärjää.

Siis jos kyse on asumisesta.

Ihme touhua täällä.

Äänestä

meillä asunto 110neliöö ja
velkaa 14 tuhatta.

Ei pelota, mitens on itsesi laita?
peloittaako sinua hintojen nousu?
Pelottaako vuokrien nousu?
Katso A-talk ja hämmästy kuinka pelottavaa on ruveta velalliseksi.

Kyllä meinaan vuokralla olo kannattaa.

Äänestä

En ymmärtänyt: "toisten asuntovelallisten takaisinmaksukyky"
Mitä se nyt mulle kuuluu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peltonen. kirjoitti:

toisten asuntovelalisten takaisinmaksukyky. Luulis pelottavan A-talkin jälkeen, kannattaa ottaa selvää mitä se tarkoittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu