Jos ei ole mahdollisuutta hijraan.Käytännön neuvoja kaivataan.Annetanko samalla mitalla takaisin?Vai mureneeko imaan pikku hiljaa pois?
kuinka selvitä ei harjoittavassa ummassa
pinna täys
1182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
"Jos ei ole mahdollisuutta hijraan.Käytännön neuvoja kaivataan."
Muutos alkaa itsestäsi. Jos todella olet saanut tarpeeksesi nykyisestä tilanteestasi ja se alkaa vaikuttaa sinun uskoosi negatiivisesti, sinun on pakko muuttaa muualle. Jumalaan turvautumalla mikään ei ole mahdotonta.
"Annetanko samalla mitalla takaisin?"
Tarkoitatko, että alkaisitko itsekin ei-harjoittavaksi? Mitä sinä sillä saavuttaisit? Etkö sillon olisi itsekin aivan samanlainen? Miksi sinun pitäisi kerätä syntejä omalle tilillesi? Tähän kysymykseen tiedät itsekin vastauksen.
"Vai mureneeko imaan pikku hiljaa pois?"
Se riippuu sinusta itsestäsi. Sinä teet valinnan sen suhteen, suojeletko uskoasi vai et. Loppujen lopuksi et voi tuomiopäivänä syyttää ei-harjoittavaa ummaa omasta mahdollisesti heikosta uskostasi. Jokainen ihminen on vastuussa itsestään.