Lääkärit ja työuupumus

Lääkäreille tiedoksi: Miten vähennät työuupumusta.
Ota itsellesi vain yksi työpaikka!
Älä juokse rahanperässä tappaaksesi itsesi ja ehkä myös asiakkaasi.
Ei tarvitse olla terveyskeskuksessa päivällä sitten illalla yksityisvastaanotto ja jos vielä hyvin käy vielä pari keikkaa sairaalassa johan siinä Erkkikin väsyisi.
2447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun jaksaisi tehdä töitä edes yhdellä työpaikalla niin olisi tietenkin hyvä. Yksityisvastaanottoa pitävät nimenomaan sairaaloiden kokeneet erikoislääkärit. Harva terveyskeskuksen lääkäreistä jaksaa raahautua vielä illaksi töihin kun monella paikkakunnalla tehdään töitä alimiehityksellä. Kun henkilökunta on ajettu loppuun niin otetaan sitten uutta työvoimaa tilalle ja annetaan vanhan porukan mennä.

Äänestä

Täsmälleen. Eipä tulisi mielenkään ottaa toista työtä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ville kirjoitti:

Lääkäreille tiedoksi: Miten vähennät työuupumusta.
Ota itsellesi vain yksi työpaikka!
Älä juokse rahanperässä tappaaksesi itsesi ja ehkä myös asiakkaasi.
Ei tarvitse olla terveyskeskuksessa päivällä sitten illalla yksityisvastaanotto ja jos vielä hyvin käy vielä pari keikkaa sairaalassa johan siinä Erkkikin väsyisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu