Kuinka me voidaan katsoa jotain tirkistelypelleilyohjelmaa ja vielä kirjoitella siitä samaan aikaan kun toisaalla maailmassa eletään hirveässä hädässä?
En ole teitä parempi, tuli vaan mieleeni.Kun asiat on liian hyvin, keskitytään tälläsiin turhanpäiväisyyksiin.
En ole teitä parempi, tuli vaan mieleeni.Kun asiat on liian hyvin, keskitytään tälläsiin turhanpäiväisyyksiin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Toisaalta, nuo osallistujat ovat täysin tietämättömiä koko asiasta, voi olla ensimmäiselle putoajalle yllätys mitä on talon ulkopuolella tapahtunut sinä aikana.
Kukapa ajattele noin maailmanlaajuisesti kuin sinä! Oletkin tunneihminen joka ajattelee toisiakin eikä omaa napaansa, terveillä aivoilla sekä terveellä tavalla.Vielä se opetus tulee ja sitten ollaankin piip.
Mitä teit kun Afrikassa viimeksi oli nälänhätä, jossa kuoli miljoonia ihmisiä?
Milloin viimeksi oli tilanne, jolloin misään päin maailmaa ei ollut katastrofia meneillään?
Joka päivähän on katastrofeja ja nälänhätää jossain päin maailmaa. Joka päivä tulee myös komediaa ja viihdettä Suomen televisiosta.
kamalaa jeesustelua!kyllä tosiaan on kumma että afrikkaa ei kukaan muista,nytkin on just paha nälänhätä suurilla alueilla ja eri järjestöt ovat siitä varoittaneet jo ajat sitten mutta eipä vaan tunnu ketään liikuttavan.sitten ollaan jo roposia keräämässä amerikkalaisille joilla kyllä riittää rahaa huolehtia omista kansalaisista.ja auttaako se muuten ketään jos töllötän telkusta cnn.ää big brotherin sijaan ja siunailen kuinka kamalaa?
Luuletko että niitä tekopyhiä amerikkalaisia kiinnostais, jos suomessa tapahtuis joku samanlainen juttu?!?! Se luultavasti olis joku pikku uutinen jossain sanomalehden takasivulla! sellasia ne amerikkalaiset on! välittävät vain itsestään! Ja sitäpaitsi niillä on varaa korjata ne tuhot!
Kuule sillä maalla on varaa korjata ne tuhot! että turha alkaa täälä valittaan että aatelkaa nyt niitä ihmisiä sielä, vittu mikä marmattja! hyi helvetti!