mistä vuosimalli ?

Ostin pojalleni vanhan Yamaha YZ 80 . Myyjä arveli vuosimallin olevan -92 mutta ei ole varma. Mistä voin varmistaa vuosimallin.....runkonumerosta mutta mihin lähetän sen ? Ja saakohan mistään siihen omistajankäsikirjaa.
32026
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mukaan pyörän vuosimallin.
muistaakseni -92 oli ensimmäinen vuosimalli jossa oli levyjarru takana. siis nyt on puhe 80cc pyörästä.
tämä on vaan kaukainen muistikuva, ei varmaa tietoa.

mutta eiköhän maahantuoja sen kerro, käsikirjasta ei ole tietoa... onko edes saatavana.

Äänestä

Katsoppa www.bikepics.com ,sieltä löytyy kaikki pyörät ja vuosimallit kuvina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jake kirjoitti:

Ostin pojalleni vanhan Yamaha YZ 80 . Myyjä arveli vuosimallin olevan -92 mutta ei ole varma. Mistä voin varmistaa vuosimallin.....runkonumerosta mutta mihin lähetän sen ? Ja saakohan mistään siihen omistajankäsikirjaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu