Vi-siblin

...

aloitin 2p sitten vi-siblinin syömisen ja vatsa pitää mekkalaa, murisee ja kuplii, ilman vi-sibliniä näitä vaivoja ei olis...mutta kannattaako syödä auttaako lopulta ja miten?itsellä ärtynyt suoli.

7

8868

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuiod

      Jatka vain sitä syömistä, kyllä se vatsa tottuu siihen kuidun määrään vähitellen. Ota vaikka iltaisin, niin ei haittaa vaikka öisin vähän päästelisikin ilmaa. Itsellä ärtynyt suoli, enkä enää tulisi toimeen ilman Vi-Sibliniä. Heti kun on vähän aikaa ilman, niin oireita tulee. Toki oireita tulee Vi-Siblinin kanssakin, mutta paaaaljon harvemmin ja lievempänä.

      • haahuilija

        Juu, jatka käyttöä, kyllä se maha siitä tasoittuu.Aluksi se mullakin mekkaloi ja vaikka mitä.Muutamassa päivässä helpotti.


      • tämä visiblin

        tuote on ja mihin vaivoihin sitä käytetään?
        -vaivainen-


      • .....
        tämä visiblin kirjoitti:

        tuote on ja mihin vaivoihin sitä käytetään?
        -vaivainen-

        kuituvalmiste, ja pitäs jotenki tasottaa suolen toimintaa saaa apteekista,siis periaatteessa ajaa samaa asiaa kun kuidut yleensä


      • hr
        ..... kirjoitti:

        kuituvalmiste, ja pitäs jotenki tasottaa suolen toimintaa saaa apteekista,siis periaatteessa ajaa samaa asiaa kun kuidut yleensä

        kolesterolin lähtöarvoni 10,6, ruokavaliolla putosi 8aan, lipitor 10 llä 6,3 een, lisänä visblii putosi 4:ään,
        jätin lääkkeen`ja visiblinin mutta söin paljon leseitä!!=kuituja-->tulos 9, nyt alan käyttää taas visibliniä .


      • Anonyymi

        HUOM! Vi-Siblinissä lukee että sitä nimenomaan EI saa ottaa iltaisin ennen nukkumaan menoa.


    • Liukasluikero

      Käytin Vi-Sibliniä aluksi ärtyneeseen suoleen sen paketillisen ja tuntui hieman auttavan, tosin aamulla yleensä kiire vessaan kun heräsi. No kokeilin sitte Bioteekin elinvoimakuitua ja kohta on se purkillinen mennyt ja ehkä tuntuis paremmalta tuo. Yleensä sen olen sekoittanut kermaviiliin kun ihan nesteessä on mun mielestä pahan makuista, no eilen ei sitten ollut kermaviiliä joten ajattelin vetäistä Vi-Siblinin jämät veden kanssa mitä oli jäänyt pussin pohjalle. Vatsa turposi, (on kyllä muutenkin turpoillut kuidusta huolimatta), yöllä ylävatsaa korvensi ja yllättäen aamulla kiire vessaan kun heräsi. Ei siis mitään ripulia kuitenkaan vaan muuten tulee liukkaasti. Kannattaako mun nyt sitten käyttää tuota toista, toisaaltahan se olis parempi jos vatsa toimii noin hyvin aamulla. En nyt sitte tiedä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      304
      11676
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      144
      7146
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      104
      5962
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      42
      5319
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      53
      4399
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      4299
    7. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3621
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      62
      3618
    9. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3238
    10. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3145
    Aihe