Jep,eli alotin tuon nuvaring ehkäisyrenkaan käytön puolisen vuotta sitten. Mulla on aina ollut iho ongelmia, ennen mulla oli yasmin pillerit jotka piti ihon hyvänä, vaihdoksen jälkeen alkoi taas näppyjä tulemaan, ja niitä tulee lisää. Alkaa totaalisesti menemään hermo näihin. Voikohan rengas lisätä niitä, tuntuu että niitä on tavallista enemmän? olen mielestäni kuullut että jollekkin matalahormonalliset menetelmät laukaisee aknen..onko näin? Ongelma tässä onkin se,että en haluaisi luopua renkaasta, kun muuten tuntuu niin sopivan hienosti! Ja jos nyt menisin lääkäriin vaihtaan menetelmää,olisin varma että he antaisi mulle Diane Novia, ja kun ei yhtään huvittas popsia mitään noin vahvoja, kun yasmineistakin jo "pää sekosi".. että onkos muilla kokemuksia miten rengas on ihoon vaikuttunut? Mikä tähän olis apuna? Jos käy lääkäristä hakemassa jotain antibiootteja tms niin palaako se, vaivaako akne niin kauan kun rengasta käytän?? pelottavaa....Pidin yasminien ja renkaan välillä ½ vuoden tauon, jollon ne näpyt ilmesty ja jatkuu edelleen.eli nyt vuoden vaivannut jo.... mitäs tässä pitäs tehdä..voiko ne näpyt vielä ajanmyötä hukkua, vaikka oonkin käyttänyt jo ½ vuotta..??
APUJA..NEUVOJA..VINKKEJÄ!!
tartten86!
0224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.