Olisin halunnu katella netistä synnytykseen liittyvää matskua niin eipä onnistunu ku norton estää...! Estoluokat oli joku seksi/akti/valistus tms. Silti mies on kyllä pornoa katellu ja hyvin tuntuu sivuille pääsevän. Mies on nyt reissussa niin neuvokaa nyt joku ystävällinen mua miten pääsen synnytystä käsitteleville sivuille! Ilman, että tulee mitään viruksia. Kiitos:)
En tajua näistä hommista mitään........
En tajua näistä hommista mitään........
Vastaukset 5
Vanhimmat
se filtteri on salasanan takaa joten et pysty sitä muuttamaan.
sitten mies pystyy sitä pornoa vahtaamaan? Voiko sen siis kytkeä hetkeks pois päältä tai jotain..? Se ei varmaan oo turvallista. Ai niin ja lottonumeroitakaan en saanut katsottua! Miten tämä näin tarkkaa on? Kiitos vastauksista:)
Imuroi jokin rompulta ajettava Linux. Vaikka Suomi-Knoppix.
ftp://ftp.funet.fi/pub/Linux/images/SuomiKnoppix/SuomiKnoppix-2005-08-13.iso
Seuraavaksi poltetaan tuo rompulle ja annetaan koneen käynnistyä rompulta. Sitten voidaankin surffailla huolettomasti missä vain ilman huolta viruksista ja muista örkeistä. Koneellekaan ei jää mitään tietoja.
Vaikei kohta on tuo poltto. Pitää huomata polttaa tuo tiedosto levykuvana (image) eikä normaalina tiedodtona.
Valvontaohjelma, klikkaa sitä ja sitten siitä oikeelta poista käytöstä ja pääset minne vain..
Valvontaohjelma estää vain määrätyille sivuille pääsyn, sillä ei ole mitään tekemistä suoranaisesti virusten kanssa. Onhan näillä estetyillä sivuilla yleensä kyllä mahdollisuus virustartuntaan suurempi mutta sitähän varten Norton on koneellasi.
Samasta sen valvotaohjelman saa sitten päälle taas..
Mutta jos mies on lukinnu tämän salasanalla et sitä pääse muuttamaan ilman salasanaa. Miehesi pääsee pornosivuille sikis koska hänellä on salasana, hän joko ottaa estot selaimesta päältä pois tai selattaessa sivuja, selain kysyy salasanaa ja siihen sitten nakataan oikeat merkit.