Lagunan tuulettimen sijainti

Missä sijaitsee vm-99 lagunassa(ilmastoitu) tuuletin,ongelmani on se että tuulettimen ollessa 1 tai 2 teholla pelkääjän puolen jalkatilasta kuuluu vaimeaa "räpätystä".
Luulen että syy on flektin laakerissa ja mahtaako olla helppo homma vaihtaa itse ?
1404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sijaitee vänkärin puolella hanskalokeron kohdilla. Jalkatilasta kun kurkkaa kojelaudan alle puhaltimen päällä on kankainen melusuoja, joka on kiinni muutamalla pika liittimellä. Puhaltimesta liitin irti ja puhallin lähtee irti pyöräyttämällä hahloista ensin pitää vapautta muovinen glipsi.. helppo vaihtaa..vika oli minun lagussa puhaltimen laakerissa...ja hinta. Alkuperäinen 245 euroo, tarvike, joka täysin sama moottori, mutta ei ole rellun pakketissa hinta 94 euroo...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tommi kirjoitti:

Missä sijaitsee vm-99 lagunassa(ilmastoitu) tuuletin,ongelmani on se että tuulettimen ollessa 1 tai 2 teholla pelkääjän puolen jalkatilasta kuuluu vaimeaa "räpätystä".
Luulen että syy on flektin laakerissa ja mahtaako olla helppo homma vaihtaa itse ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu