Jos on miehissä avuttomuutta,on sitä naisissakin. Lasten kasvatus joka olisi 1-8v. äitien huoledittava etupäässä,mieluummin annetaan ja sysätään joko yhteiskunnalle tai siais kasvattajille.JUOSTAAN kunto saleilla ym. Ei osata ruokaa laittaa,huonontuneet äidit ovat, jos taakseppäin miettii.
isien jutut
kaiken nähnyt
5552
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Listaa voisi jatkaa loputtomiin. Lapsia, 1-3 vuotiaita ei osata kieltää vaan annetaan niiden tehdä mitä typeryyksiä päähän ikinä tuleekaan. Hennosti yritetään ohjata oikeaan suuntaan jos heittävät hiekkaa naapurin lapsen, tai aikuisten päälle.
Sitten ihmetellään kun 4-5 vuotiaat ovat kurittomia eivätkä osaa käyttäytyä. Tosin sama menohan jatkuu, ei edelleenkään kielletä eikä aseteta rajoja.
Minä osaan laittaa ruokaa! :)
Minä pidän kotimme järjestyksessä parhaani mukaan. :)
Minusta on kiva viikkailla pyykit kaappiin oikeaan järjestykseen. :)
Minulle jää jopa aikaa olla hyvän tuulinen ja iloinen! :)
Minulle jää myös aikaa itseni kaunistamiseen! :)
Ainut, mitä en osaa, on rullaluistelu.. :(
voit oppia :-)
meidan isi on kylla hyva, innokas ja rakastava kasvattaja. lapset on kuin pienia enkeleita!
isi ja minä, äiti, juoksemme ja teemme kaikkea kivaa ja rakastamme lapsiamme ja meillä on yhdessä ihanaa.
Jaamme myös arjen tekemiset niin etteivät ne tunnu raskailta.
Lapsia sylitämme ja suukotamme, leikimme ja ulkoilemma.
Piknikretket ja makaaminen auringossa ovat ihania hetkiä. Kunnes kuolemme.