Ruotsin kuningashuone on vetämässä oikeuteen puhdasoppisen saarnaajan joka ei pelkää sanoa syntiä synniksi.
Iljettävyyksiä iljettävyyksiksi.
http://www.godhatessweden.com/html/lawsuit.html
http://www.thelocal.se/article.php?ID=1918&date=20050819
Suomessakin on Halosen suuntautumisesta ollut juttua, mutta Halonen vain naurahti syytteille ja on hyvissä väleissä Halmen kanssa.
Toista on herkkähipiäisten ruotsalaisten kanssa.
Esimerkiksi joku saarnaaja siellä vedettiin oikeuteen kun sanoi homoutta synniksi.
Suomessa esimerkiksi
www.sanajaalistus.org
sivuilla haukutaan homot ja runkkarit alimpaan *******)Iin siis näin meillä ruotsissa kaikki on toisin.
Ruotsinkuningas
vaatii oikeuteen
1
370
Vastaukset
- Ihmeinen
Tarkoittaako vuodatuksesi sitä, että Ruotsissakin pitäisi junttius hyväksyä niinkuin Suomessa?
Toiseksi; mitä helvettiä tuollainen vuodatus tekee tällä palstalla?
Huuhaalle on omakin palstansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671633
- 104941
- 75753
- 51655
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa18641ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189437- 26429