asiakaspalvelija

paljonkohan voi pyytää palkkaa asiakaspalvelutyöstä joka tapahtuu puhelimitse...siis esim. ottaa vastaan puheluita, reklamaatioita yms..
2733
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pyytää voit toki kuten mahdollinen alankoulutus/työkokemus mahdollistaa, vaan totuus on , että jos aloittelet alalla saat sen tess:in mukaisen n.1400€/kk ( Pk-seudulla). Näihin tekee poikkeuksen jotkut IT-alan asiakaspalvelu työt.

Äänestä

Kävin työhaastattelussa asiakasneuvojaksi saunalahdelle, palkka ois jäänyt 1400 euroon (brutto) lisilläkin. Ei sillä pk-seudulla sinkku elä. Pysyttelen vanhassa työssäni jossa nettoan jo tuon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyty kirjoitti:

paljonkohan voi pyytää palkkaa asiakaspalvelutyöstä joka tapahtuu puhelimitse...siis esim. ottaa vastaan puheluita, reklamaatioita yms..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu