Mikä matkatoimisto...

Kertokaa mielipiteitänne eri matkatoimistoista:
kenen kyydillä lapsiperheen kannattaa matkustaa ensi kesänä Haniaan,aurinkomatkoilla,tjäreborgilla vai finmatkoilla? Kenellä palvelu pelaa, hotellit hyviä ja retkivalikoima monipuolinen?
5994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

pärjää ihan hvyin, ei ole hyvää ja huonoa vaan kaikki selviää järjestelyistä ihan hyvin. Matkakohteet taas eroaa paljonkin eli se on minusta tärkeämpi kuin matkatoimisto.

Äänestä

ei kannat finnmatkoilla mennà. on huonoin omien kokemusten mukaan! oppaat on tosi avuttomia!!

Äänestä

Hei!
Minä taas olen ollut kovin tyytyväinen Finnmatkoihin!! Oppaat ovat olleet asiantuntevia ja retket toimivia. Kaikki muukin on lomallamme AINA järjestynyt.
Luulisin, että joka matkatoimistolta löytyy huonoja puolia ja hyviä puolia. Riippuu matkalle sattuvista oppaista, miten retket ym hoituvat. Ja eniten matkan onnistuvuus riippuu kyllä ITSESTÄ eli miten suhtautuu mihinkin ja millä asenteella on liikenteessä. Eiväthän oppaatkaan aina kaikkia voi miellyttää. Omat kokemukseni kaikista oppaista ovat kyllä pääosin positiivisia.
Itse olen ollut Haniassa Tjäreborgin kautta, huoneistohotellimme Iolida sijaitsi Agia Marinan kylässä. Siitä on kyllä "jokunen" vuosi aikaa ja nyt nuo huoneistot on muutettu Iolida Villageksi, kun sinne on rakennettu lisää. Tykkäsimme sekä huoneistoista että Agia Marinan kylästä KOVASTI! Sopiva paikka lapsiperheille, suosittelen. Lyhyt matka viereiseen Plataniaksen kylään ja taksilla/bussilla pääsee kätevästi Hanian kaupunkiin.
Toivottavasti löydät lomallenne "oikeanlaisen" matkanjärjestäjän ja mukavan paikan, jotta lomanne olisi onnistunut! :)

Äänestä
  • Finnmatkoilla en ole tavannut kuin hyviä oppaita. Kaikki ovat olleet ihan asiallisia ja hoitaneet hommansa mallikkaasti. Positiivinen asenne matkalla on hyvä perusta matkan onnistumiselle.

    Äänestä

Niin ja matkanjärjestäjistähän nyt oli puhe....
En ole huomannut mitään eroa. Paikka on tärkeämpi kuin matkanjärjestäjä. Oppaita tarvitsen lentokentällä mennessä kysyäkseni, mikä bussi menee hotelliini.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paras??? kirjoitti:

Kertokaa mielipiteitänne eri matkatoimistoista:
kenen kyydillä lapsiperheen kannattaa matkustaa ensi kesänä Haniaan,aurinkomatkoilla,tjäreborgilla vai finmatkoilla? Kenellä palvelu pelaa, hotellit hyviä ja retkivalikoima monipuolinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu