Myyn Fluval MSF 104 ulkosuodattimen, teho 480 litraa tunnissa, 3.21 l filtteritilavuus. Ostettu alle vuosi sitten, erittäin hyväkuntoinen ja täysin toimiva. Sopii max 150 litran akvaarioihin. Letkut saa irti puhdistuksen ajaksi, kätevä käynnistyspumppu.
Linkki Fluvalin testiin (englanninkielinen):
http://www.theaquarians.net/ArticlesandWallpapers/review_fluval_canister_filter.htm
Suodatin on Tampereella. Voin myös postittaa.
Lisätietoja:
[email protected]
Linkki Fluvalin testiin (englanninkielinen):
http://www.theaquarians.net/ArticlesandWallpapers/review_fluval_canister_filter.htm
Suodatin on Tampereella. Voin myös postittaa.
Lisätietoja:
[email protected]
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin paljonko hinta on???
Joo niin hinta... 65 euroa.
...Niin, suodatin on kyllä aika kallis verrattuna saksan uuteen hintaan, eikä postimaksu suodatin tule edes loppujen lopuksi niin kalliiksi kuin tulisi toi sinun suodatin maksamaan, sekä sillä hinnalla saisi uuden ja paljon tehokkaamman... En usko että kovin moni ostaa tollahinnalla käytettyä suodatinta, paitsi tietenkin jolta ei saksa luista... Ja itsekkin olet suodattimen saksasta tilannut!!!
... nyt outoa, että tuollaisista asioista kommentoidaan noin kärkkyisästi. En näe mitään syytä, miksi ei suodattimen hinta voisi olla kohtuullisesti alle Suomen hintojen. Tuollainen kolmanneksen ale kuulostaa kohtuulliselta.
Saksan hintoihin on tietysti hyvä peilata, mutta oikeimpana näkisin kyllä Suomen hintatasoon vertaamisen.
Ihmeellistä syyttelyä Sannaa kohtaan.
Paljonkos se Fluval muuten Saksassa maksaa? Tarvitsisin muuten sen viikon sisään, Saksan tilaukset kestävät huhujen mukaan parhaimmillaan kaksikin kuukautta :))
-KAri-
En tiedä, mistä olet tietosi saanut, sillä tsekkasin itse eilen ihan mielenkiinnon vuoksi saksalaisista webbikaupoista, ja tuo suodatin maksaa Saksassa reilut 60 euroa lähetyskulut.
Ja vielä tiedoksi, tämä suodatin on ostettu Tampereen akvaario- ja lintuliikkeestä, ei suinkaan Saksasta.
Suodatin on kuin uusi, siinä ei ole mitään vikaa ja takuutakin muutama vuosi jäljellä.