Ilmoitan nyt kaikille Sunny Beach- lähtijöille tai harkitsejijoille. Siellä on koko aika pilvistä ja tuulista! Jo ennen klo 14 tais menee harmaan pilven peittoon! Muuten paikka on loistava mutta ilmat eivät ole olleet suopeat!
Sunny Beachilla huonoa keliä tällä ajalla
Kokemusta on
51369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
paistaa ja lämmintä 25- 29
tuo sää näyttää SB:lläkin:
http://www.weatheronline.co.uk/Bulgaria.htm
oli tuulista rannalla keltainen lippu, mutta kyllä aurinko paistoi niin että rusketuimmevkossa enemmän kuin suomessa kesän aikana. hotellin altaalla sitkeimmät ottivat aurikoa klo 17.00, joten mielestäni oli hyvä sää ja sateisena päivänä lähdimme burgasiin ostoksille.
Tulin eilen SB:ltä, olin viikon. Ainoastaan yksi päivä oli täysin pilvinen ja sateinen, muut päivät aurinkoisia, välillä pilvi käväisi auringon edessä. Tuulista oli kylläkin, mutta siinä lämpötilassa tuuli tuntui vain mukavalta. Keltainen lippu rannalla ei kyllä uintiani haitannut. Upea viikko oli!
...ja lämpöistä oli. Hiki hatussa sai joka päivä kulkea. Parinä päivänä oli häiritseviä pilviä iltapäivällä mutta sitte ku oli menny hotellille, vaihtanu vaatteet ja lähti kävelemään ni aurinko paistoki koko loppuillan :) Ja lämpöä sellaset 24-29 oli. Tuollaista siellä WeatherUndergoundin mukaan on ollu monena vuonna tähän aikaan, viime vuonna sattu huonompi syyskuun alku.