eli, ois 180 l allas vailla rihmuliasukkeja. olisiko parempi laittaa helmirihmapari (eikös ole tuo allas vähän liian pieni niille?) vai vaikkapa huulirihmahaaremi? kun nuo huulet on aika uusi tuttavuus mulle... luulis että kokonsa puolesta sopisivat, eikä pitäis olla kovin isoegoisia, mutta silti jossain on suositeltu minimi allaskooksi 200 litraa. että mitä olette mieltä, riittääkö 180 l huulille?
tiedän että riippuu vähän tapauksestakin.. jos onnistuu saamaan sopusisia yksilöitä niin ongelmia ei varmaan tule, mutta... mutta jos puhutaan näin periaatteessa.
huuli vai helmirihmoja
3
241
Vastaukset
- patu
Kerroppas lisää...
- chame
no kalastona on 10 kiilakylkeä ja epämääräinen määrä ottoja.
vesiarvot pH 6,8 GH 6 KH 4 lämpöä 26 C.
runsaasti kasveja. mattosuodatin. vedenvaihdot ollu nyt 1/3 kun sen verran vähän kalastoa. nostan kyllä määrää sitten kun tarpeen.
mitähän vielä.. no siis muuten pitäisi kaikki olla oikein mainiosti, mietin vain tuota tilan määrää. - chame
chame kirjoitti:
no kalastona on 10 kiilakylkeä ja epämääräinen määrä ottoja.
vesiarvot pH 6,8 GH 6 KH 4 lämpöä 26 C.
runsaasti kasveja. mattosuodatin. vedenvaihdot ollu nyt 1/3 kun sen verran vähän kalastoa. nostan kyllä määrää sitten kun tarpeen.
mitähän vielä.. no siis muuten pitäisi kaikki olla oikein mainiosti, mietin vain tuota tilan määrää.vedenvaihto kerran viikossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä4410629Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12810166- 227947
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776354Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.335023- 584790
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1304134Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1263460- 633165
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2273114