Tietääkö joka tona päivänä syntyneistä. Tunnen itse-asiassa kaksi naispuolista henkilöä , jotka ovat syntynee 14.11. Kummatkin jo pari kertaa eronneita eikä elämä meinaa sujua( psyk. ongelmia) Millainen partneri skorpionille muuten sopii ylipäänsä?
14.11
epäonni?
7859
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
viisas
Elämäsi on sitä mitä itse siitä teet, ja miten selviät vastoinkäymisistäsi. Niistä voi ottaa opiksi, tai niistä voi katkeroitua. Onnelisuus riippuu siitä kuinka paljon annat negatiivisten asioiden myrkyttää mieltäsi.
Minä joskus selvittelin kaikenmoisia yhteensopivuuksia, ja jossakin näin sellasenkin, että Skorpioni ja Kauris sopisivat yhteen. ..en osaa kyllä yhtään sanoa.
Minä olen syntynyt juuri tuona päivänä. Mulla ei kyllä ainakaan suhteet meinaa onnistua sitten millään ja psykologisiakin ongelmia taitaa olla ihan riittämiin..Mutta eiköhän meillä kaikilla ole jotain, se riippuu vain siitä miten asiaa katsoo. Kyllä mullakin menee monessa asiassa hyvin..
Prinssi Charles on muuten syntynyt 14.11.
Minäkin oon syntynyt 14.11. Rakkauselämässä on ollut ongelmia ja on kai tälläkin hetkellä. Jostain olen lukenut, että elämän alkupuoli minulla olisi onneton ym., mutta keskivaihe ja loppupuoli korvaa kaiken. Loppua odotellessa:)
tiedän erään joka on syntynyt tuona päivänä. ei hänen elämänsä herkkua ole ollut, ei todellakaan. en viitsi alkaa luetella, ovat ne hänen yksityisasioitaan enkä viitsi levitellä.
Juu, tunnen tuona päivänä syntyneen naisen lapsuudesta asti. Lapsuus ei ehkä ollut kaikkein onnellisinta, mutta ehkä pienet vastoinkäymiset kasvattivat pientä lasta. Teini-iästä eteenpäin elämä on ollut tähän päivään asti (kohta 40v.) rauhallista ja onnellista perhe-elämään kunnollisen miehen ja 3 lapsen kanssa. Tämä on nainen, jonka arvostan suuresti.
Toinen tuona päivänä syntynyt on entinen rakastettuni. Aikuisiällä oli vähän vastoinkäymisiä, mutta mies on kasvanut niiden myötä. Nykyään elää käsittääkseni vähintäänkin tyydyttävässä liitossa 1 lapsen isänä.
Ei yksittäisen päivämäärän perusteella voi määritellä, että jonkun elämä tulee olemaan surkeaa. Kaikille tulee jonkinlaisia vastoinkäymisiä. Ne muovaavat ihmistä ja antavat entistä enemmän voimavaroja jatkamaan elämää entistä täydemmin tuntevana ihmisenä.