milloin helpoiten raskaaksi?

Missä vaiheessa kuukautiskiertoa tulen helpoiten raskaaksi? kuinka monta päivää kuukautisten jälkeen. vai mitenkä se nyt laskettiinkaan?
2913
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

14 päivää ennen menkkoja. Asiaa vaikeuttaa mm. epäsäännölliset menkat, kun ei voi tarkkaan tietää koska tuo "14 päivää aiemmin" on. Lisäksi kuukauden aikana voi ovuloida useammankin kerran eikä välttämättä samana päivänä. Ja sitten kun ne siittiön perkeleet elävät useita päiviä naisen sisällä... Mutta vastauksena kysymykseesi, n. puolessa välissä kiertoa.

Äänestä

kierron puoliväliin useimmilla (jos kierto 28, niin 14 kp, jos 30, niin 15 kp jne).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teija kirjoitti:

Missä vaiheessa kuukautiskiertoa tulen helpoiten raskaaksi? kuinka monta päivää kuukautisten jälkeen. vai mitenkä se nyt laskettiinkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu