Marmariksessa pommeja?

Millainen se tilanne siellä on? Tiedän Turkin tilanteen..Mut marmaris on kai vain pieni bile paikka :D
61197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Marmarishan on Turkissa?
Sielläkin on räjähtänyt ja varmaan
vielä räjähtää koska kurdit iskevät
lomakohteisiin ja Marmaris on vilkas
sellainen.
Kurdir saa nykyään runsaasti aseita
ja rahoitusta varakkailta kurdiveljiltä
Irakista joten iskevät varmaan pian
ennennäkemättömästi.

Äänestä
  • ja aseet tulee ihan muualta kuin köyhiltä kurdeilta... länsimaisiin turisteihin ei muutenkaan kannata iskuja suunnata kun nämä eräät rahoittajamaat sitten suuttuvat omien kansalaistensa tappamisesta. Tämähän jo nähtiin pari kuukautta sitten eikä kurdit tämän jälkeen ole uskaltaneet kokeilla uudestaan turistikohteisiin. Turkkilaisia voikin länsimaiden mukaan tappaa ihan miten vaan ja antavat siihen vielä rahoitustakin. Surullista mutta totta.

    Äänestä

pommitellaanko jossain vai ei... se on hetkenä minä hyvänsä ku tänne suomeen,helsinkiin tai muualle heitetään joku pommi...tai saattaa jäädä auton alle oman talon edessä... eli mua ei pelota pätkääkään, niin kauan kuin matkoja tehdään,aion matkata,marmarikseen,alanyaan,egyptin kohteisiin....
ihan vaan ajattelin.....................

Äänestä
  • Räjähtihän myyrmannissakin.

    Äänestä

  • Matkustaja kirjoitti:

    Räjähtihän myyrmannissakin.

    sano... melkein korvan juuressa...

    Äänestä

Tultiin viime sunnuntaina Marmarikselta viikon lomalta. Ei siellä pommit paljon muistunut mieleen!!! Aivan ihana ilmapiiri, rento ja rauhoittava! Aivan turhaa vouhotusta pommeilla pelottelijat! Jos sen kannan ottaa että "voiko sitä mihkään lähteä", niin ehkä onkin parempi että jää kotio, ja laittaa vielä ovet lukkoon!!! Myös mieheni, joka oli elämänsä ensimmäisellä rantalomalla, nautti reissusta täysin siemauksin! Ja lisäksi: Kun pariskuntana liikuimme, ei turkkilaismiehistä ollut mitään vaivaa, vaikka itse olen perussuomiblondi! =) Ei muuta kun hauskaa reissua kaikille, jotka ovat Marmarikselle lähdössä! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua:D kirjoitti:

Millainen se tilanne siellä on? Tiedän Turkin tilanteen..Mut marmaris on kai vain pieni bile paikka :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu