Olen uusi kokkolassa ja nyt telkkarissa on jotain vikaa. missä täällä saa telkkarin korjattua?
tv-korjaamoja ?
kokkolassa
267205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Ainakin Pihlajassa Seppälä on hyvä.
Seppälä on todella ammattimies ja mukava.
veikkaan ,että maksaa 50 e,vai mitä kari?
Joo on se Seppälän Paavo vaan kova korjaaja..No se onkin lähtöisin sieltä mistä häjytkin...eli etelä-pohjanmaalta....
Paavo osaa hommansa!
Pelaa palvelu ja korjautetut laitteet, eikä oo kallista, mitä muuta vois toivoo?
Tepuran äijät kyllä korjaa melkein mitä vain, sen oon iteki saanu todeta tässä vuosien varrella. :) Joskus saattavat tulla palvelemaan asiakkaitaan julpit selkkosen selällään, mutta vimpaimet ne kyllä saa kuntoon. Niillä ukoilla vaan on yleensä paljo hommia, että menee jonku aikaa ennen kuin ehtivät korjailemaan, mutta kuntoon tulee sitten jos vain jaksaa oottaa. :)
Toki voit kysäistä muualtakin, jos ei tuo paikka miellytä.
no joo,muuta se on aika hermo ukko.
kat sitä joskus voi olla hermonaki ku asikkaat narisee ja valittaa :)))
Ei koskaan enään, kun TV:tä ootin liki kolme viikkoo, eikä sitten kuitenkaan tehty mitään, todettiin vaan että: ei me sille mitään voida tehdä, lähetä se maahantuojalle.
Totuus on se, että kun on valtuutettu huolto ( takuu ja jälkihoito ) niin kyllä silloin homma toimii vaikkakin joskus pikku viiveellä.
Tepura on Kokkolassa ainut paikka, jossa on useimpien merkkien takuu-huolto.
Oma kokemukseni on, että Tepura osaa korjata kyllä vian kuin vian ..Toisinaan on tietty se odotteluaika melko pitkä, mutta kun on suosittu ja valtuutettu, niin töitä taitaa olla paljon ja silloin on jonotkin pitkiä.
Kyllä merkkihuollot kantavat vastuun eri tavalla kuin nyrkkipajat oli sitten kyse autoista tai televisioista. !
ouluntiellä on 1 siinä grillin vieressä
Tässäpä aluksi yhteystietoja:
http://www.kokkolanet.com/rtvhuollot/huolto.html
Paanasen Keijo osaa korjata televisiotkin. Puhumattakaan että hemmo korjaa soittajien kamatkin ja aina tapahtuu!
Niin siis Paananen korjaa Virkaman antenni fimassa.yhteystiedot tossa:
Virkaman Elektroniikka ja Antennihuolto Ky. Kulmakatu 5 Kokkola. Puh. 06- 822 4855, 0400- 665 370. Radio, Tv, Videohuoltoa. Satelliittilaitteiden myynti sekä asennus. Murtohälytin ja kameravalvontalaitteet, myynti sekä asennus. Meiltä myös keskusantennijärjestelmien huolto ja suunnittelupalvelut. Palvelemme arkisin klo 9.00- 17.00. Lauantait suljettu.
Go Go Copy Paste !!
Kaikki kokkolalaiset eivät tiedäkään että tämä Kulmakadun tv-korjaaja, joka siinä Virkaman liikkeessä on töissä ja korjaa muuten bandikamoja ympäri suomen on melkoinen laulaja!!
Katsokaa ja kuunnelkaa miehen laulut. On muuten lauluja joista irtoo nauru!Laulaa varmaan asiakkailleki odotellessa työn valmistumista?!?!
http://www.kokkolanet.com/kepa_mp3
Black Johnny Guitar
Totuus on se että kyllä tv:kin hoituu Virkaman Elektronikkassa.
Mutta totuus on se että se on ainut pulju Kokkolassa jossa bändi ja yleensä soittokamat korjataan vimesen päällee.
Putkivahvistimet, päätteet ja isotkin mikserit, niin se silmälasipäinen kalju asentaja ( Keijo vai onko se sen nimi ?? ) hoitaa ne kuntoon aika nopeesti ja ihan sopivin taksoin.
Suosittelen aidosti muilleki myös tv:n korjauksiin!!
Pimeä korjaushan on se halvin ja paras vaihtoehto vai mitä ???
Niitäkin outoja yrityksiä löytyy Kokkolasta, jotka korjaavat vempaimesi kaljakorin hinnalla.
Kaljakorihan maksaa Minimanissa halvimmillaan noin 13-14 euroa.
Jos tuon hintaisella kaljakorilla saa televisionsa taas kuntoon, niin se on halpaa se!
Kannattaa siis miettiä näitä halpoja "pimeitä" vaihtoehtoja, sillä niitä käyttämällä tienaa paljon rahaa... Takuuta töille ei tietenkään saa. Mutta on halapaa!!! Seuraa ilmoittelua ja säästät kymppejä !!
Ajattelikko että kun sinä aloitat näin niin joku muu vasikoi loput.
Kyllä kannattaa kunnon firmaan viedä.Joka maksaa verot niin on muutenkin rehellinen.
Juuri näin .rehelliset firmat maksaa verot ja palkat .eihän tästä muuten mitään tulisi
Olen ollut vuosia asiakas ja tulen olemaan edelleen.Hyvä ja halpa ja rehellinen osaava,ja pojasta kasvamassa hyvä jälki tulevaisuuteen.
Itse olen tyytyväinen Virkaman liikeeseen joka on kulmakadulla. Korjaukset tapahtuvat nopeasti
Älkää nyt hyvät ihmiset vaan viekö rakasta televisiotanne tuohon Ouluntien korjaamoon.
Kaverille kävi nimittäin niin, että vei tv:n ko. korjaamoon korjattavaksi ja kas kummaa, korjaaja oli myynyt tv:n eteenpäin.
Enpä tiedä uskoisinko mutta siitä huolimatta.Kyllä Seppälä on paras.Jo Meriläisen aikaan uskoin tv:n hänen hoitoon ja uskon yhä pojan korjattavaksi.
On siellä Ouluntiellä aiemminkin käynyt noin.Huono homma jos omat ja asiakkaan laitteet menee sekasi. Luottamus kyllä katoaa.
Nykysin Tepura korjaa hilut ja vatkaimet meidän perheelle
Pihlajan mies korjas töllön. Haki kotoa, irrotti piuhat, vei mukanaan, toi seuraavana päivänä ja laitto piuhat kiinni. Kokeili toimiiko ja lähti. itse istuin suunilleen koko ajan sohvalla ja kattelin että sillä lailla, näin se homma etenee.