Mediaplayer 10 ongelma

Eli miten saan Mediaplayerin näyttämään videot koko ruudulla. Olen kokeillut sitä, että kesken videon klikkaan oikeaa näppäintä ja sieltä zoomaa...koko näyttö. Kuva menee ehkä sekuniksi pimeäksi ja palaa takaisin tuohon edelliseen kokoon(esim 200%)
Miten tuon ongelman saa korjattua?
3219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

katsonut asetukset läpi:
Työkalut / Asetukset / Suorituskyky / (Videokiihdytys) Lisäasetukset / -Otakäyttöön koko näytön näyttötilan valitsin -Näytä koko näytön ohjaimet ja jos käyttää DVD-levyjä niin samat siitä alta.

Äänestä

ruutuu kahesti :D

Äänestä

Klikkaa videon pyöriessä sitä pientä ruudun oikeassa yläosassa (sinisen palkin päällä) olevaa "Näytä koko näyttö" -kuvaketta. Sitten jätät hiiren osoittimen keskelle ruutua ja irroitat otteesi hiirestä. Muutaman sekunnin kuluttua video näkyy koko ruudulla. Kun taas kosket hiireen, tulevat ylä- ja alapalkit näkyviin, ja kun taas irroitat otteesi hiirestä, näet videon koko näytön kokoisena.

Sama ohje pätee Win Media Palyerin vanhempiikin versioihin, ainakin versio 9.00.00....:aan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pmn kirjoitti:

Eli miten saan Mediaplayerin näyttämään videot koko ruudulla. Olen kokeillut sitä, että kesken videon klikkaan oikeaa näppäintä ja sieltä zoomaa...koko näyttö. Kuva menee ehkä sekuniksi pimeäksi ja palaa takaisin tuohon edelliseen kokoon(esim 200%)
Miten tuon ongelman saa korjattua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu