Eli miten saan Mediaplayerin näyttämään videot koko ruudulla. Olen kokeillut sitä, että kesken videon klikkaan oikeaa näppäintä ja sieltä zoomaa...koko näyttö. Kuva menee ehkä sekuniksi pimeäksi ja palaa takaisin tuohon edelliseen kokoon(esim 200%)
Miten tuon ongelman saa korjattua?
Miten tuon ongelman saa korjattua?
Vastaukset 3
Vanhimmat
katsonut asetukset läpi:
Työkalut / Asetukset / Suorituskyky / (Videokiihdytys) Lisäasetukset / -Otakäyttöön koko näytön näyttötilan valitsin -Näytä koko näytön ohjaimet ja jos käyttää DVD-levyjä niin samat siitä alta.
ruutuu kahesti :D
Klikkaa videon pyöriessä sitä pientä ruudun oikeassa yläosassa (sinisen palkin päällä) olevaa "Näytä koko näyttö" -kuvaketta. Sitten jätät hiiren osoittimen keskelle ruutua ja irroitat otteesi hiirestä. Muutaman sekunnin kuluttua video näkyy koko ruudulla. Kun taas kosket hiireen, tulevat ylä- ja alapalkit näkyviin, ja kun taas irroitat otteesi hiirestä, näet videon koko näytön kokoisena.
Sama ohje pätee Win Media Palyerin vanhempiikin versioihin, ainakin versio 9.00.00....:aan.