kertokaa omia kokemuksianne tällaisesta suhteesta! onnistuuko?
kauris ja kalat?
kauristyttö.
51298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miulla kokemusta tällaisesta kuviosta nyt puolen vuoden ajalta ja meillä sujuu hyvin yhteen. Lukuun ottamatta kalamieheni herkkyyttä. Hän loukkaantuu herkästi asioista, jotka minä teen aivan ajattelemattomuuttani, eikä oikein jaksa ymmärtää, että pistän työni aina parisuhteen edelle. Mutta muuten luonteiltamme sovimme hyvin yhtään ja makuuhuoneen puolella homma toimii =)
Olen nainen ja kalat. Ex-miesystäväni kauris. Vielä ollaan hyviä kavereita emmekä ole valitettavasti päässeet eroon seksistä,vaikka miehellä on uusi ulkomaalainen nainen. Itse olin herkkä suhteessa ja niin mieskin välillä. Ei kestänyt ihastumisiani, sanoo olevansa rakastunut minuun, mutta että näin kai parempi.
itse seurustelin kaks ja puol vuotta kala miehen kans ja sen jälkeen en olekkaan rakastunut.kun olet suhteessa täytyy kauriin muistaa kalojen herkkyys kun joskus ovat todella huonoja puhumaan tunteistaan ja sitten kauris hermostuu mutta kalojen pitäisi myös muistaa että joskus kovan ja ilkeän kauris kuoren alla on herkkä ja tunteellinen otus.jos kummatkin muistavat toisen herkkyyden myös riita tilanteessa ni homma kestää...itse en muistanut.
10 v. aviossa kalamiehen kanssa. Ristiriitoja ja tappeluita on, mutta pystytään sopimaan aina kaikki. Ei kuitenkaan mikään helppo yhdistelmä kala-kauris, mutta toimii! Minulle on välillä raskasta ymmärtää mieheni herkkyyttä, loukkaantuu joskus tosi pienistä. Kalamies pystyy kaivamaan kaurisnaisesta esiin aivan uusia herkkiä puolia ja seksi on ihanaa! Kalamieheni on myös 100 % uskollinen, mikä on minulle ed.suhteissa petetyksi tulleelle ensiarvoisen tärkeää. Toivotan onnea suhteellesi!
Olen seurustellut nuorempana kahden kauriin kanssa.Kummatkin olivat uskollisia ja hyviä kumppaneita.
Nykyinen rakkaani on myös kauris.Hän on täydellinen juuri minulle,mutta hänellä onkin myös venus kaloissa.Hän saa minut tuntemaan itseni Naiseksi,on hellä,huomaavainen,seksikäs,uskollinen,hyvä puhumaan ja kuuntelemaan,kunnianhimoinen,työtä pelkäämätön,luova,lapsirakas ja ihan mitä tahansa!On meilläkin tulisia riitoja ja loukkaanumme puolin ja toisin,varsinkin minä,mutta sovimme kaikki.Rakkautemme on niin syvää ja satumaista,etten kuvitellut sellaisen olevan edes mahdollista!