100905

hyvä on olla, romilleja nolla
tästäkin päivästä tulee oikein soma selvä päivä
(vaikka se joitakin tahoja vituttaski)
13799
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

sulle.
Minä olen saatanan krapulassa ja tärinät päällä.
Yksi perkeleen mäyris ja tällainen krapula.
En todellakaan ole nuori enää, ennen saattoi mennä votkapullo ja ei mitään kuin aamulla töihin.

Joo, sanon suoraan että mulla vituttaa sinun hyvinvointi.
Noh, ei nyt sentään. :)

romilleja, about..... äh, mitäs tuosta.....

Äänestä
  • Kaunis aurinkoinen aamu ja aloitin siivous sempalot heti aamusta. Täytyy myöntää otin torstai iltana kaks siiderii, mutta en muuta koko viikolla ja toivottavasti en tänäänkään ota mitään, hieno muuten herätä uuteen päivään. Älä Rosa masennu muutamasta siideristä voidaankaan ne ottaa hyvällä omallatunnolla, kun kumpainenkaan ei varmaan sitä touhua jatka seuraavana aamuna. Tsemmpiä kaikille.

    Äänestä

  • Siru kirjoitti:

    Kaunis aurinkoinen aamu ja aloitin siivous sempalot heti aamusta. Täytyy myöntää otin torstai iltana kaks siiderii, mutta en muuta koko viikolla ja toivottavasti en tänäänkään ota mitään, hieno muuten herätä uuteen päivään. Älä Rosa masennu muutamasta siideristä voidaankaan ne ottaa hyvällä omallatunnolla, kun kumpainenkaan ei varmaan sitä touhua jatka seuraavana aamuna. Tsemmpiä kaikille.

    Eilen touhusin ja tein kaikennäköistä ja otin parit lonkerot. Tänä aamuna pirteänä ylös kahdeksan aikoihin. Näin kun pystyisikin aina ottamaan...

    Äänestä

Hyvä on olla, kun romilleja nolla. Kaunis aamu jälleen metsässä lenkkeillä.

Äänestä

Ja raitis päivä taas alkanut..hyvä niin.

Äänestä

Selvänä tämäkin päivä varmasti ollaan.
Tänään en provosoidu, enkä ryhdy sanahippasille kenenkään riidankylväjän kanssa. Olen sen verran "vanha", että olen riitani jo riidellyt.
Ehkäpä elämä opettaa junioriosastoakin vielä.

-vanhatenu

Äänestä

hieno,raitis päivä vaikka ulkoiluun.kyllä olis krapulassa muuta mielessä.

Äänestä

Tämäpäivä on ollut täynnä sukuloimista ja kotiakkin kerkis vasta tässä iltapuolella. Tunteroisen kävelylenkiltä juuri palanneena odottelen saunan lämpenemistä, ja sitten leffan kimppuun. Kaikki tämä iliman romilleja, ja olotila on mitä mainioin. Huomenaamuna on kiva herätä iliman Grapulaa ja lähtiä kirtelemään autonäyttelyjä.

Äänestä
  • Iliman krapulaa täälläkin, niin tänä aamuna kuin huomenaamunakin.

    Äänestä

  • paranoidi kirjoitti:

    Iliman krapulaa täälläkin, niin tänä aamuna kuin huomenaamunakin.

    Hieno homma! On se kumma kun ei oikeastaan ole tehenyt mielikään pilata tätä Lauantaipäivää ryyppäämällä. Nyt pitää lähtiä saunaan ja sen päälle on kiva juora kylmä raikas vesilasi.

    Äänestä

niin se tämä päivä vierähti raiittiina ja mielikin on ihan tyyni

Äänestä

Meinas jäähä kuittaus vallan kokonaan tältä päivältä.No tässä se nyt kuitenkin tulee.

Äänestä

Ketuju.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


åpoi kirjoitti:

hyvä on olla, romilleja nolla
tästäkin päivästä tulee oikein soma selvä päivä
(vaikka se joitakin tahoja vituttaski)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu