Sain luettavakseni erinomaisen hauskan kirjan, Valtteri "Karinpoika" Suomalaisen "Elät vain kahdesti" taisi olla nimi. Se kuitenkin kertoo nuoren obduktioapulaisen työstä mustalla huumorilla värittäen.
Mutta miten kävi Valtteri Suomalaisen, kuulin surukseni että hän olisi kuollut? Netistä ei löydy mitään...
Valtteri Suomalainen?
11
14566
Vastaukset
- Valtterin kamu
Valtteri meni ajasta ikäisyyteen jo vuosia sitten ...
- Kirjanlukija.
Milloin Valtteri sitten kuoli? Ikävä asia, varsin lahjakas kaveri...
- Anonyymi
Kirjanlukija. kirjoitti:
Milloin Valtteri sitten kuoli? Ikävä asia, varsin lahjakas kaveri...
11.10.1995
- Cinderella
"Sauna Syyriassa". Tosi hauska kirja myöskin. Valtteri teki muistaakseni itsemurhan. Ehkä tuo edellinen kirjoittaja tietää paremmin.
- Valtterin kamu
Ei todellakaan ....
- tai jos
Valtterin kamu kirjoitti:
Ei todellakaan ....
alkoholin liikakäytö luetaan hitaaksi itsemurhaksi niin sitten.
- Anonyymi
tai jos kirjoitti:
alkoholin liikakäytö luetaan hitaaksi itsemurhaksi niin sitten.
Juuri näin....
- ...
Ja loppui Järvenpäässäkin anatomiaa tunteneen sarjamurhaajan naismurhat kuoleman jälkeen...
- Dekkaristi
Tuollainen aina kiinnostaa..
- Anonyymi
Aikoinani tuon kirjan luettuani uskoin, että Valtteri sai aidsin työnsä "bonuksena" ja siksi riisti hengen itseltään. Tämä on vain tulkintani hänen lauseestaan kirjassaan.
- Anonyymi
Ei saanut aidsia. Kyllä se alkoholi oli mikä miehen vei, ikävä kyllä. Hyvä kirja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3514098Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1293645Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku82363- 1181769
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181738Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei81540Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1381118Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481020Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79915