Tehokkain laksatiivi

-Elenia-

Kolusin juuri kahden kaupan luontaistuotehyllyt läpi, enkä löytänyt ainuttakaan laksatviikikapselipakkausta. En halua mitään litkuja, vaan jotain mikä todellakin räjäyttää kaiken syömäni ulos minusta.
Jos voisitte vinkata tuotteita hintaa.
Kiitoksia!

9

4267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja osta

      Gluber-suolaa..hintaa en muista, tod.edullinen, itse käytän sitä aloittaessani paaston.

      • -Elenia-

        Kiitos vinkistä! Heti maanantaina apteekkiostoksille sitten :)


    • appelsiini

      Kokeilepa kahvia ja appelsiinia yhdessä, tehoa voi lisätä vielä suklaalla. Tai syö pussillinen kuivattuja aprikooseja kerralla. Tai iso lähä viinirypäleitä. Kyllä tehoaa

    • Kranaatti.

      Vanhassa vara parempi. Marssi apteekkiin hakemaan risiiniöljyä. Sitä otat ruokalusikallisen, ja varaudu lähelle WC:tä. 5 minuuttia, ja tapahtuu järisyttävä räjähdys. Toivotaan, että WC-pyttysi kestää.

      • tyhjentäjä

        Risiiniöljyn vaikutus alkaa n. 3 tuntia "nauttimisen" jälkeen, ei suinkaan 5 min.

        On kyllä tehokas tyhjentäjä.


    • Minä

      muita kuin suolen sisältöä ja sisällön vesipitoisuutta lisääviä laksatiiveja EI KANNATA KÄYTTÄÄ, ellet halua tuhota maha-suolikanavasi peristaltiikkaa LOPULLISESTI. kaikki suolen liikkuvuutta lisäävät laksat ovat pidemmän päälle käytettyinä pahasta, ellet sitten halua kärsiä toimimattomasta gi-kanavasta lopun ikääsi (jos et anoreksiaasi kuole jo aiemmin).

      esim laktuloosi ja agiocur/agiolax eivät lisää suoliston liikehdintää, vaan vaikuttavat suolen sisältöä/sisällön nestepitoisuutta lisäämällä, näillä et siis voi tuhota suolistosi normaalia toimintaa. valinta on jokaisen omissa käsissä, mutta kannattaa todella hankkia tietoja valintojensa pohjaksi, ettei ohessa tuhoa terveyttään. kokonaan toinen asia onkin sitten, mikälaisia terveyshaittoja anoreksia/bulimi/anorektinen/buliminen käyttäytyminen sinällään aiheuttaa, mutta ne sinä/"kaltaisesi" tiedättekin varmasti jo, eli tässä tietoiskussa ei siitä sen enempää.

    • valmuska

      on mielestäni kaikista miellyttävin tapa hoitaa ummetusta. Ei tarvitse juoda mitään ällöttävän makuisia litkuja. Kun illalla ottaa 3-4 kapselia, niin aamulla suoli toimii. Apteekista saa, hintaa en kyllä muista.

    • kujis

      Ai kaikki syöty pitäs saada ulos???????????????
      Apteekkiin movicol tai colonsteril on tehokkaita...

      • TEHOLAXA

        varma apu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4576
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      2099
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      49
      1494
    4. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      162
      1492
    5. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      165
      1468
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      259
      1268
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      196
      1174
    8. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      203
      1112
    9. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      1037
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1028
    Aihe