Berjaya Beach Langkawi vai Village Resort?

Sirpa

Olemme lähdössä lokakuun puolivälissä omatoimimatkalle Langkawille kahden kolmihenkisen perheen voimin. Hotellia olemme surffanneet etsimässä webissä eräänkin tunnin. Onko kellään kokemusta Berjaya Beach and Spa -hotellista? Siellä näytti directrooms.comin kautta olevan hyvä tarjous (5 yötä->4 ilmaista lisäyötä). Toinen perhe saikin hotellin tätä kautta, mutta toiselle väitettiin, että hotelli on täynnä. Muutama muu saitti väittää, että tilaa on, mutta samaa tarjousta ei löydy. Olemme lähettäneet suoraan hotellin sähköpostia, faxin ja kontaktoineet heitä myös hotellin web-lomakkeen kautta, mutta ei mitään vastausta, ei taida maksavat asiakkaat kiinnostaa. Kokemuksia tai kommentteja vastaavasta?

Jos joku tietää on vieraillut ko. hotellissa, olisi kiva tietää, onko se tälläisen metsästämisen väärti verrattuna esim. Village Resortiin?
Kumman sijainti on parempi, jos mielessä on ruokailla useissa eri ravintoloissa ja ehkä vähän shoppaillakin?

1

645

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piia

      Olen ollut Bejayassa -99 .Hotelli sijaitsee kaukana kaikesta. Sen lähellä ei ole mitään muita ravintoloita kun mitkä kuuluu hotellille ja niitä taisi olla 5. Kauppoja ei ole jos halusi lähteä shoppailemaan niin piti ottaa taksi (joka on halpa)ja mennä Kuohiin. Iltaisin hotellilla oli joku bändi joka soitteli aulassa mutta muuten hyvin hiljaista.Hotellina Berjaya oli kyllä hieno ehkä juuri sen sijainti teki siitä erikoisen . Huoneet sijaitsi viidakossa jossa oli aivan oma elämä kaiken laisia eläimiä paineli pitkin puita ja polkuja. Apinat istuskeli parvekkeenkaiteilla ja jos ovi oli auki niin tuli sisälle varkaisiin. Hotellilla oli oma ihana ranta ja hyvät uimaaltaat. Palvelu pelasi ja ruoka oli hyvää.Minulle on jäänyt se loma niin mieleen juuri sen hotellin takia se oli upea kokemus.
      Olen ollut myös Holiday villassa joka on Village Resortsin vieressä. Siellä on ravintoloita ja kauppoja ja iltaisin myös elämää . Ranta on pitkä jota oli kiva kävellä . En tiedä miten paikka on muuttunut kun kovasti siellä silloin rakennettiin uutta . Molemmat paikat oli aivan ihania jos haluat luonnon keskelle rauhallisen paikan valitset Berjayan jos taas tykkäät enemmän että ympärillä on ravinoloita , kauppoja ja iltaelämää niin sit varmaan Village on parempi. Joka tapauksessa parhaat shoppailu paikat on Kuohissa johon on molemmista paikoista ainaki20 km.Mutta kuten sanoin taksit on halpoja ja niitä on joka paikassa.Jos minä menisin uudestaan niin minun valintani olisi Berjaya .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      72
      1160
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      822
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      635
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      29
      608
    Aihe