meillä on nyt bichon frise ja se tarvitsisi mahdollisimman nopeasti kaverin, kun ei haluta että se joutuu olemaan kauheesti yksin, niin ajateltiin ostaa toinen bichoni sille kaveriksi.Eli jos jollakin on myytävänä bichon frise niin olisi kiva jos ottaisit eka yhteyttä sähköpostiin, eli osoite on [email protected]
Ps.Ei haittaa vaikka sillä olisi alapurentavika, kunhan vaan saa jouluksi kotiin..
Ja Mieluiten se saisi maksaa alle 1000e, mutta asiasta voidaan sopia.Ja annan tärkeämmät tiedot eka sähköpostilla.
Ps.Ei haittaa vaikka sillä olisi alapurentavika, kunhan vaan saa jouluksi kotiin..
Ja Mieluiten se saisi maksaa alle 1000e, mutta asiasta voidaan sopia.Ja annan tärkeämmät tiedot eka sähköpostilla.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kun on tuo frise niin suosittu rotu, jos siis pentua etsitte? Ja kyllä bichonit nykyään maksaa reilusti 1000 euroa. Ja eikös se ole niin, että toinen koira suositellaan otettavaksi vasta, kun edellinen on vähintään 2-vuotias. Ainakin minulla on tälläinen käsitys asiasta. Kuulemma ei tule "valta-taisteluita" niin paljoa, kun koirat tietävät paikkansa. Mitä enemmän ikäeroa, sen parempi. Toki poikkeuksia voi löytyä, mutta liioilta tappeluilta voidaan näin välttyä.
Juu, no ei sen ole pakko olla pentu, että kyllä se voi vähän vanhempikin olla, kun meidän bichoni on jo
4vuotias.
Jos joku edes tietää jotain ihmistä, kenellä olisi joku pentu tai vanhempi bichoni, niin olisi kiva jos siitäkin asiasta ilmotettaisiin meille.. :)