Jätin kahvin pari viikkoa sitten ja minun kohdallani se on ollut todella kannattava veto. Ei enää holtitonta käsien tärinää, tai niskan jännitymistä kahvipöydässä :)
Nykyään juon kahvin sijasta vihreää teetä.
Testasin kerran, että kaksi isoa kahvikuppia nostavat leposykettäni 1.5 kertaiseksi, eli suhteellisen paljon.
Nykyään juon kahvin sijasta vihreää teetä.
Testasin kerran, että kaksi isoa kahvikuppia nostavat leposykettäni 1.5 kertaiseksi, eli suhteellisen paljon.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse lopetin kanssa kahvin juonnin ja nyt ei ole hermot pinnassa, yöt nukkuu paremmin, on rauhallisempi ja olo on kaikin puolin parempi.
Olen tehnyt aivan saman havainnon! Jo yhden-kahden ison kahvikupin jälkeen alkoivat ylimääräiset sydämentykytykset ja vapina. Oli jotenkin vainoharhanen ja paniikinomainen olo.
Olen kans vaihtanut tee-linjalle, ja olo on heti parempi. Tosi rauhallinen ja levollinen.
mä haluan jännittää koska elämä olis tylsää ilman jännitystä.ola vaan puupökkelönä ei helvetti.mut jossakin tilanteissa ei voi liikaa jännittää koska äiti suuttuu