TYKS

millainen Tyks on työpaikkana? aloitan talossa sijaisena viikon päästä.
2727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sijaiselle huono paikka. Lyhyitä määräyskirjoja ja katkoja niin ettei koskaan pääse kertymään lomaa. Joillain osastoilla sijaisia kohdellaan kuin paskaa.

Äänestä

Riippuu täysin osastosat. On olemass ihan mulkku-osastoja, jotka kohtelee sijaisia ku sontaa. Sitte kivoilla osastoilla on aina joku yks supermulkku. Tyks ei varmaan poikkea muista sairaaloista, mut sehän jo tiedetään että naisvaltaiset alat ovat veemäisiä. Ämmät on toistensa niskoissa. Kokemusta on monelta osastolta. Onneksi vielä saanut olla ulkopuolella noissa taisteluissa=). 015 ainaki kiva=) tai on ainaki ollut sillon ku siellä olin. Tsemppiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työnantajana? kirjoitti:

millainen Tyks on työpaikkana? aloitan talossa sijaisena viikon päästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu