Eli millainen käyntiääni tossa on?
Kuinka käy Jaguar XKR Coupe ??
4
1959
Vastaukset
- vok34v 904gi
Jaguarin käyntiääni on sivistynyt ja hiljainen, myös XKR:n käyntiääni.
- Klaus Graf
Riippuu autosta, luulempa, ettei TÄSSÄ XKR:ssä käyntiääni ei ole sen paremmin sivistynyt kuin hiljainenkaan.
http://www.ultimatecarpage.com/images/large/1029-1.jpg - vok34 904gi
Klaus Graf kirjoitti:
Riippuu autosta, luulempa, ettei TÄSSÄ XKR:ssä käyntiääni ei ole sen paremmin sivistynyt kuin hiljainenkaan.
http://www.ultimatecarpage.com/images/large/1029-1.jpgTaitaa tuossa autossa olla aika vähän yhteistä siviili-XKR:n kanssa. Ei silti, ihan muhkea voima-auto, ja äänet ovat varmasti ulkonäköä vastaavat.
- jakulaari
Nykyisen XKR:n ääni on varsin vaisu ottaen huomioon auton suorituskyvyn. Uutta XJR:ää en ole kuullut mutta esimerkiksi S-type R:ssä on urheilullisempi ääni kuin XKR:ssä.
Moniin muihin merkkeihin nähden Jaguaarien äänet ovat varsin hillityt, toki V8:iksi tunnistaa helposti mutta "röyhkeyttä" ei äänestä löydy.
Väittävät että uudessa XK:ssa olisi Aston Martin -tyyppiset äänet.
PS. Autotehtailla on ääni-insinöörit sitä varten että autolle kehitetään haluttu ääni..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant979811Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537713Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1926225Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645820Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,585318Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515213HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214853Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074554