Mikä voi olla syynä siihen, että tietokoneen ladatessa jotain ohjelmaa tai jotain muuta ja samalla kuin kuuntelen musiikkia, niin tämä äänet pätkivät tämän aikana kun tietokone lataa jotain. Joko äänet pätkivät hetken aikaa sen/niiden latauksena aikana, tai sitten ne häipyvät kokonaan seuraavaan uudestaan käynnistykseen asti. Silloin kun tietokone hommattiin (jolloin koneessa oli puolet vähemmät muistia, 256MB ja nykyään 512MB, ja intergoitu näytönohjain ja nykyään Radeon 9600 series) äänissä ei ollut mitään häikkää jos oikein muistan. Äänikorttia ei olla vaihdettu, ja se on integroitu. Veljeni sanoo, ettei uutta äänikorttia tarvitse ostaa.
Äänet päällä, äänet pois
yung
4358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
noista lähetään
Windows XP Home, AcerPower F1
Ikää taitaa tolta tulla nyt puol toista vuotta.
ääni ajurit on vioitunut ja pitäisi ajaa uudet ajurit tai ajuripaketti. Tai siten joku ohjelma kiusa äänen toimintaa. Helpoimalla pääsisi kun ostaisi äänikortin pc väylään ja asntaisi sen.
tekniseen tukeen.
http://www.acer.fi/acereuro/page6.do;jsessionid=545CA475B9EDCDF95F0FEC981DB44C1D?UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=7&CountryISOCtxParam=FI&LanguageISOCtxParam=fi&crc=3358981609