KERTOKAA NEWBIELLE

kertokaa

onko rauhanturvaajana mitään mahdollisuuksia sikailla niinkuin kuulee välillä uutisista siis 16w huoria jne? tarkoitan että ilman kiinnijäämistä tietty... ;)

tulossa palvelukseen piakkoin ja toi homma kiinnostais kunnolla hoidetun perustehtävän lisäksi.

7

1643

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hrmh

      jos sä pikkutyttöjä halluat paneskella, niin mee mieluumin pattayalle, sielä on paremmat mahdollisuudet.

    • ???

      Yleensä noilla alueilla ihmiset ovat aikalailla jo valmiiksi kärsineet. Jos tuolla asenteella sinne olet menossa, niin hävettää kyllä tunnustaa samaa kansalaisuutta kanssasi.

      Mutta ainahan voit turista vaikka Arkanin tiikereiden kanssa alaikäisistä hyväksikäytetyistä. Siinä oli sellainen jannu, jolle siviilien hyvinvointi oli yhtä tärkeää kuin sinulle näyttää olevan.

      • kohtalo...

        ... voi myös odottaa. kuin Arkania. Tässäkin tapauksessa kysymys oli siitä, kuka ehti ensin.


    • der meister

      olisi jos jäisit suosiolla kotiin

    • huoratko kiinnostavat

      Kasva vielä muutama vuosi ihan aikuiseksi saakka ja kysy sitten uudestaan.

    • Gaijin

      Minkä helvetin takia joku haluaa mennä valmiiksi runneltuun maahan painamaan jotain 16 vuotiaita. Luulisi että suomessakin olisi sakkolihaa baarit täynnä.

      Hävetävää meininkiä. Naurakaa vapaasti mutta itse haluan sinne oikeasti pitämään rauhaa yllä, enkä katseleen jotain itseäni kuusi vuotta nuorempia.

    • cpl

      Ammu ittes ennenku lähtöä operaatioon teet..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      13
      2980
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      46
      1961
    3. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      101
      1753
    4. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      141
      1743
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      82
      1473
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      1016
    7. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      938
    8. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      189
      934
    9. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      58
      840
    10. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      18
      804
    Aihe