KERTOKAA NEWBIELLE

kertokaa

onko rauhanturvaajana mitään mahdollisuuksia sikailla niinkuin kuulee välillä uutisista siis 16w huoria jne? tarkoitan että ilman kiinnijäämistä tietty... ;)

tulossa palvelukseen piakkoin ja toi homma kiinnostais kunnolla hoidetun perustehtävän lisäksi.

7

1585

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hrmh

      jos sä pikkutyttöjä halluat paneskella, niin mee mieluumin pattayalle, sielä on paremmat mahdollisuudet.

    • ???

      Yleensä noilla alueilla ihmiset ovat aikalailla jo valmiiksi kärsineet. Jos tuolla asenteella sinne olet menossa, niin hävettää kyllä tunnustaa samaa kansalaisuutta kanssasi.

      Mutta ainahan voit turista vaikka Arkanin tiikereiden kanssa alaikäisistä hyväksikäytetyistä. Siinä oli sellainen jannu, jolle siviilien hyvinvointi oli yhtä tärkeää kuin sinulle näyttää olevan.

      • kohtalo...

        ... voi myös odottaa. kuin Arkania. Tässäkin tapauksessa kysymys oli siitä, kuka ehti ensin.


    • der meister

      olisi jos jäisit suosiolla kotiin

    • huoratko kiinnostavat

      Kasva vielä muutama vuosi ihan aikuiseksi saakka ja kysy sitten uudestaan.

    • Gaijin

      Minkä helvetin takia joku haluaa mennä valmiiksi runneltuun maahan painamaan jotain 16 vuotiaita. Luulisi että suomessakin olisi sakkolihaa baarit täynnä.

      Hävetävää meininkiä. Naurakaa vapaasti mutta itse haluan sinne oikeasti pitämään rauhaa yllä, enkä katseleen jotain itseäni kuusi vuotta nuorempia.

    • cpl

      Ammu ittes ennenku lähtöä operaatioon teet..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      501
      8693
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      133
      5985
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      344
      5046
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      59
      4677
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      74
      4236
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      3993
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      174
      3836
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1798
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      101
      1333
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      929
    Aihe