Apuu hilsenäppyihin?

Varmaan monella muullakin on sama ongelma... sil mul on otsassa semmosta pientä "hilseilevää" näppylää.. ja ne ei tunnu lähtevän sitten millään... leuassa on myös joskus.

Elikkäs miten noi hilseilevät näppylät sais pois?

(tarkoitan hilseilevälle sitä, kun näppyjäni raapii nii niistä lähtee jotain valkoista oikso talii tai jotain...)
2289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

samaa,ennen menkkoja otsa rasvoittuu tosi paljon ja niitä näppylöitä ilmestyy otsa täyteen sitten kun menkat ohi iho alkaa pikkuhiljaa kuivahtamaan ja silloin rapsuttaessa just irtoo tollasta taliköhnää.. kai jotain hormoni juttuja sitten. söin akneeni roan joka loppu .3-4 kk sitten muualle ei ole tullut takaisin mutta yli kuukausi sitten alkoi noi otsa ongelmat.. pientä vanhan rinnalla mutta silti ottaa "pattiin"..,olen vain ihan tavallisella puhdistuslinjalla eli iltaisin puhdistus erisan puhdistusgeelillä ja humektan pintaan ja aamuisin pelkkä vesipesu humektan

Äänestä
  • Joo en mäkään käytä mitään kuuria hilsenäppyihini vaan käytän clesiria (joku ton niminen)... Eikä mulla oo koskaan ollu mitään muuta (siis aknea) ja noiki hilsenäpyt tuli joskus seiskaluokan alussa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näppyotsa kirjoitti:

Varmaan monella muullakin on sama ongelma... sil mul on otsassa semmosta pientä "hilseilevää" näppylää.. ja ne ei tunnu lähtevän sitten millään... leuassa on myös joskus.

Elikkäs miten noi hilseilevät näppylät sais pois?

(tarkoitan hilseilevälle sitä, kun näppyjäni raapii nii niistä lähtee jotain valkoista oikso talii tai jotain...)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu