Kuinka ollakaan. Nyt on vasta varhainen aamupäivä, kello ei ole edes kymmentä vielä lyönyt.
Mutta tämä helvetin palsta on jo nyt tulvillaan kirjoituksia tyyliin "tuhnu vs. tuulipuku" ..!!
Mikä meihin tavallisiin suomalaisiin menee näppäimistön äärellä?
(mukaillen erästä liikenneturvatietoiskua)
Mutta tämä helvetin palsta on jo nyt tulvillaan kirjoituksia tyyliin "tuhnu vs. tuulipuku" ..!!
Mikä meihin tavallisiin suomalaisiin menee näppäimistön äärellä?
(mukaillen erästä liikenneturvatietoiskua)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tili tehdään ostovaiheessa. Rommauspöytä on katettu!
takanapäin ja heti paltalle lukemaan romahduksesta varmaankin mukavaa asumista pankin asunnossa.
"Mikä meihin tavallisiin suomalaisiin menee näppäimistön äärellä"
Vastaus: http://www.penny-arcade.com/images/2004/20040319l.jpg
Just!!
Heh heh heh heh...!! ;-D
Normaali ihminen anonyyminä esiintyminen yleisöä = ulos tulee totaallista soopaa
"Normaali ihminen anonyyminä esiintyminen yleisöä = ulos tulee totaallista soopaa"
Tämä teoria vieläpä pitää täysin paikkansa. Katsokaa nyt tätäkin palstaa.
Itse elelen om.. eikun pankin omistamassa asunnossa jota makselen pikkuhiljaa pois. Kaveripiirissäni on sekä vuokralla asujia, että omistusasujia.
Tosielämässä kaveripiirini on ihan fiksua sakkia. Kukaan ei päästele suustansa tällaista sontaa mitä kuvaputkelta valuu kämppääni tämän palstan avaamisen jälkeen..
Asumismuodoistakin keskustellaan aina silloin tällöin.
Tosielämässä asumismuotoon katsomatta tuntemani ihmiset ovat sitä mieltä, että pitkässä juoksussa omistusasuminen on se paras vaihtoehto sekä taloudellisesti, että asumis viihtyvyyden kannalta. Asuntojen hinnoista kaikki ovat samaa mieltä, että KALLISTA ON mutta hintojen halpenemista ei näy mailla eikä halmeilla.
Kaikkihan puhuu vain tulevasta romahduksesta MIKÄ EI TODELLAKAAN OLE KAUKANA,eikö sun kaverit lue iltapäivälehtiä tai katsele tv-uutisia.
Romahti tai ei, kannattaa asuntolainaa tehdessä huomioida mahdollinen koron nousu, niin eipä ole hätää pikkuhiljaa asuntoaan maksellessa, ei kusahda käteen kun ei tee liian suurtaa lainaa ja lainavakuutukset kunnossa..
se on hyvä että sulla on asiat kondiksessa hyvää jatkoa.