Äkkilähtö&Detur

Morijens!

Suunnitteilla ottaa Deturin äkkilähtö syys-lokakuussa Turkkiin.Kertokaa kokemuksia!Deturin sivuilla mainitaan,että jos Alanya kohteena,voi joutua myös Kemeriin tai Antalyaan.Kuinka monelle käynyt näin?Sivuilla kuitenkin tieto lennon kohdalla,että majoitus olisi Analyassa. Minkalaisia ovat olleeet majoituskohteet teillä ja onko sattunut aivan rotanluukkuja :)?Entä millaisia kokemuksia Pegasus lentoyhtiöstä? Onkos hyvät ruuat?Ja käykö Mastercard useimmissa paikoissa vai miten raha-asiat kannattaa hoitaa? Olisin todella kiitollinen neuvoista ja vinkeistä.
91849
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Normaali äkkilähtö deturilla eli määrittelemätön majoitus joka selviää lentokentällä. Luulis nyt olevan tilaa hyvissäki hotelleissa terrorin aikana. Itse olimme ainaki neljän tähden hotellissa määrittelemättömällä alaniassa. Mastercardin toimii tai ei toimi jos viitsisit yhtään nähdä vaivaa ja etsiä vanhoja viestejä nii selviäis kaikkiin kysymyksiis vastaukset.

Äänestä
  • No anteeksi,jos tuo sinua loukkasi nuin.Pitääpä sitten katsella.Ajattelin vain samassa viestissä kysyä kaiken mahdollisen ja vastaukset olisivat toivottuja

    Äänestä

oli tosi hyvät kokemukset pegasuksesta. Ruoat hyviä ja palvelu ym...
Ja aina äkkilähdöllä olemme menneet,ja saaneet sieltä hyvät hotellit. 3 tähteä ollut vähin määrä. Ei siis mitään valittamista.... :-)

Äänestä

Olimme heinäkuun lopussa deturin äkkilähdöllä alanyassa ja kun jonotimme kuulemaan mihin hotelliin pääsisimme edellä olevat pojat joutuivat antalyaan ja olivat tosi pettyneitä ja taistelivat vastaan, en tiedä saivatko hommattua hotellin alanyaan loppujen lopuksi. Itse jouduttiin hotelliin joka oli aika rähjäinen (mutta kuitenkin alanyassa) ja n 20minuutin kuluttua huoneen saamisesta, tuli hotellin työntekijä ilmoittamaan että huone olikin varattu hollantilaisille tytöille ja luvattiin että uusi huone vapautuisi yöllä, poika oli todella pahoillaan asiasta ja lupauduimme menemään kaupungille siihen asti että huone vapautuisi, huonetta ei yllättäen ollutkaan vapautumassa yöllä vaan vasta aamulla. Hotellista oltiin varattu meille viereisestä pansionaatista huone jonne menimme yöksi. Huone oli todella vaatimaton mutta olimme niin onnellisia että saimme olla alanyassa joten emme välittäneet siitä. Aamulla huone ei ollut vieläkään vapaa eikä myöskään iltapäivällä kuten aamulla luvattiin. Ystäväni joka työskenteli läheisessä hotellissa tuli avuksemme selvittämään asiaa ja selvisi että hotelli oli ylibuukattu ja huonetta ei ollut vapautumassa pitkään aikaan. Marssimme deturin toimistoon ja he hommasivat meille uuden huoneen toisesta hotellista, joka oli tosi kiva ja ihan rannalla. Joten loppu hyvin kaikki hyvin.

Äänestä
  • Minä kyllä olisin mieluummin mennyt Antalyaan kuin Alanyaan. Onhan se sentään kunnon kaupunki ja paljon enemmän tekemistä.

    Äänestä

itse varasin deturilta viime kuussa määrittelemöttän majoituksen ja yhden viikon aikana vaihdoimme hotellia 3 kertaa.viime vuonna jouduin niin hirveään laatikkoon että YÄK.varaa enemmin sellainen matka joltain toiselta matkatoimistolta.niillä yleensä homma toimii.pegasus oli oikein hyvä lentoyhtiö,ei valittamista.

Äänestä

Olen parasta aikaa Alaniassa/ Hotelli on anfora tosi tilavat huonestot\ iltaruoka tosi hyva seisovasta hinta 16 liiraa 10 ekee/ taidanpa lahtee nappaa alasoluen/

Äänestä
  • Mitä järkee on maksaa 10 euroo ruoasta joka ei oo mitää kovin kummosta ku suomesta saa 7€ seisovasta pöydästä kunnon kotiruokaa.

    Äänestä

  • syönyt niitä kirjoitti:

    Mitä järkee on maksaa 10 euroo ruoasta joka ei oo mitää kovin kummosta ku suomesta saa 7€ seisovasta pöydästä kunnon kotiruokaa.

    että missä saat Suomessa syödä seisovasta pöydästä sitä määrää ja ah niin hyvää ruokaa, mitä esim. Alanyasta saa ja tuolla hinnalla?

    Nam - pöydät notkuvat meseistä... jälkiruokineen...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


avuton kirjoitti:

Morijens!

Suunnitteilla ottaa Deturin äkkilähtö syys-lokakuussa Turkkiin.Kertokaa kokemuksia!Deturin sivuilla mainitaan,että jos Alanya kohteena,voi joutua myös Kemeriin tai Antalyaan.Kuinka monelle käynyt näin?Sivuilla kuitenkin tieto lennon kohdalla,että majoitus olisi Analyassa. Minkalaisia ovat olleeet majoituskohteet teillä ja onko sattunut aivan rotanluukkuja :)?Entä millaisia kokemuksia Pegasus lentoyhtiöstä? Onkos hyvät ruuat?Ja käykö Mastercard useimmissa paikoissa vai miten raha-asiat kannattaa hoitaa? Olisin todella kiitollinen neuvoista ja vinkeistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu