terot loppu ei menkkoja?

Onko kellään kokemusta? Menkat ei tuu vaikka terokuuri syöty? Mitä sit tehdään? Saako uusia lääkkeitä vai? Kiitos kommenteista!
5841
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jos oot raskaana? mulla oli niillä viimeks kierto 27pv.

Äänestä
  • Niin, söin niitä, jotta menkat tulisi. Oli siis kokonaan poissa ja aloin syödä 3 tabl pv:ssä (10vrk). Sunnuntaina otin enää yhden ja nyt tiistai. Kai ne voi vielä alkaa. Raskaana tuskin olen. Samanlaista menkkakipuilua kuin edellisviikoillakin ja vuotoa ei tule..

    Äänestä

  • täh? kirjoitti:

    Niin, söin niitä, jotta menkat tulisi. Oli siis kokonaan poissa ja aloin syödä 3 tabl pv:ssä (10vrk). Sunnuntaina otin enää yhden ja nyt tiistai. Kai ne voi vielä alkaa. Raskaana tuskin olen. Samanlaista menkkakipuilua kuin edellisviikoillakin ja vuotoa ei tule..

    on vaikka raskaana onkin.. pari kolme päivää siin yleensä menee et ne menkat alkaa..mulla ainaki.

    Äänestä

Itse söin kolme kk terolutteja 1kpl kierron 10-25pvä.Ekat kaksi kuukautta menkat tuli suht säännöllisesti (kp36 ja seuraavat menkat kp25)Viimosta satsia kun söin teroja ni menkat tulikin vasta kp 45!!Sain ajan lääkäriin,määräsi clomeja.Kannattaa varmaan tehdä raskaustesti ja jos näyttää negaa niin odota vain...kyllä ne menkat sieltä alkaa.Sitten vain lääkäriin... :)

Äänestä
  • clomit ja terot? voisiko joku kertoa mitä ne tekee?
    kiitos jo etukäteen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täh? kirjoitti:

Onko kellään kokemusta? Menkat ei tuu vaikka terokuuri syöty? Mitä sit tehdään? Saako uusia lääkkeitä vai? Kiitos kommenteista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu