sama se on mitä opiskelee

Sama se on mitä opiskelee.
Yhtä paskaa se on.
Ei nykyisin saa työtä kuin suhteilla.
Opiskelija voi ottaa lainaa
ja saa jotain tukia.
Siinä on ainut opiskelun merkitys.
Että saa hernekeittoa ja sixpäkkejä.
1234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jopa on suppee käsitys opiskelusta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eerikki viisas kirjoitti:

Sama se on mitä opiskelee.
Yhtä paskaa se on.
Ei nykyisin saa työtä kuin suhteilla.
Opiskelija voi ottaa lainaa
ja saa jotain tukia.
Siinä on ainut opiskelun merkitys.
Että saa hernekeittoa ja sixpäkkejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu