BB lopetetaan perjantaina!

BB lopetetaan tämä viikon perjantaina. Syynä on se, ettei osallistujien turvallisuutta pystytä valvomaan/takaamaan riittävän hyvin.

Osallistujat ovat itse ottaneet kantaa asiasta ja keränneet adressin. Tätähän ei tietenkään näytetty ohjelmissa.
71743
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kylläpäs vitsin murjaisit. Jaa ei pystytä valvomaan..... 1000-kemeraa kuvaa pesää koko ajan, missä olet törmännyt parempaan valvontaan.

Äänestä
  • Mitäs ne kamerat mahtavat kun paikkaan tunkeudutaan...vai kka niitä olisi se 100 kpl, niin estivätkö ne tunkeutujia?

    Äänestä

paikkansa niin helvetin hyvä vaan. Ei olisi pitänyt moista typerehtimistä ikinä aloittaakaan. Eikö niitä pellejä hävetä, että ne on suostunut tollaseen idioottimaisuuteen? Eikö elämälleen keksi mitään muuta käyttöä, kuin tollanen julkisuushakuinen egopöhöily? Nää BB: n tyypit on siellä vaan sen takia, että ne pääsee telkkariin, ja kuvittelevat että se tekee heistä jotenkin erikoisia. Mammuttimaisia idareita se lähinnä heistä tekee. Vaikka en ole jaksoakaan nähnyt niin voisin veikata ettei, joukossa ole yhtään "aitoa tyyppiä" joka olisi tasapainossa. En keksi mitään muuta motiivia osallistua tuollaiseen kuin sen että nämä tyypit on jotenkin persoonallisuushäiriöisiä.

Äänestä
  • Taisit itse hakea mukaan muttet päässyt...

    Äänestä

  • Kolin kirjoitti:

    Taisit itse hakea mukaan muttet päässyt...

    luulisin, että sinä olet juuri sellainen idiootti joka menisi tuollaiseen tekopyhään sarjaan

    Äänestä

Ainoa syy miksi ne BB:n lopettaisi on se, että kukaan ei jaksa katsoa... hirvee satsaus ja 100 000 ihmistä kattoo telkkarista ja muutama pervo netissä, jos sattuis vaikka tissi tai pyllynposki vilahtaan. Jos olisin sponsori niin huutelisin jo kovaan ääneen eurojani takaisin. Ei taida ihan lupaukset ja todellisuus kohdata

Äänestä
  • niin no kuules bb:llä on todella suuret katsojaluvut kun sitä näytetään subtv:llä ja sitä ei olla lopettamassa todellakaan vielä ja siellä talon edustalla on nykyään vartija käy vaikka itse kattomassa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ravdo kirjoitti:

BB lopetetaan tämä viikon perjantaina. Syynä on se, ettei osallistujien turvallisuutta pystytä valvomaan/takaamaan riittävän hyvin.

Osallistujat ovat itse ottaneet kantaa asiasta ja keränneet adressin. Tätähän ei tietenkään näytetty ohjelmissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu