Siis älkää nyt ihmiset uskoko sokeasti NG:tä, se ukkohan puhuu ihan mitä sattuu, kiero valehtelija. Ruuvipenkkiin pitäisi laittaa ja ruuvata totuus ulos siitä miehestä!
Älkää uskoko sokeasti NG:tä
Pyynnö
9743
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kaikkien päälle jotka syyttävät NG't' murhaajaksi.
Ummmmm - uuummmmmm - uummmmmm - uuuummmmmmmmhuuuuummmm olkaatte kirottuja uuummmmmm - uummmmmm.
Siitäs saitte.
:D
puristaa oloa ja tuska kalvaa?
puristaa oloa ja tuska kalvaa?
kuulustelumenetelmät eivät ole enää viimeaikoina olleet käytössä Suomessa.
Suosittelemillasi menetelmillä kyllä saadaan pidätetty tunnustamaan mikä tahansa ennalta haluttu "totuus". Tehokkuudestaan huolimatta noilla menetelmillä vain tuppaa olemaan hieman negatiivinen vaikutus maan kansainväliseen imagoon.
ehkä lopullisesti seonnut vai "mutterit" väliaikaisesti löysällä? Eletään 2000-lukua, enää ei syyttömistä tehdä ruuvipenkissä syyllisiä kuten joskus "keskiajalla".
Kokeilen vaan saisiko täältä helpommin Disinformaatiolla jotain aikaan :-)
äläkä käytä mitään sivistyssanakirjasta oppimaas sanaa mitä et ees ymmärrä.
Käyttää yhtä sanaa kuin alkaa perustelemaan sanan merkistystä. Mitä jos sinäkin opettelisit sen? jooko? Disinformaatiolla tarkoitetaan tässä yhteydessä sitä, että levitetään perätöntä, jotta saataisiin ihmiset ajattelemaan ja tuomaan totuutta esiin siitä missä mennän. Siis toisin sanoen yritetään saada lynkkaajia ajattelemaan linjaansa.
ketjun ehtotus II saa melko hyvän kuvan syytetyn uskottavuudesta.