Mielessä olisi Essi Susanna.
Elli olis kanssa aivan ihana mutta onko vähän niinkuin "mitäs elli"?
Ellinoorassa olis rytmiä jotenkin...
Mielipiteitä kiitos... = )
Essi vai Elli vai Ellinoora
12
824
Vastaukset
- Jarski
Essi Susannassa on minusta liikaa ässiä. Tulee pelkkää suhinaa koko nimestä. Elli Susanna on jo parempi. Yksi vaihtoehto olisi pidempi Elina Susanna. Elina tosin herkästi vääntyy Elliksi tai Elluksi.
- Essin kannattaja
ehdottomasti:)mutta Susannaa en välttämättä laittaisi toiseksi nimeksi.Ei sillä etteikö se olisi ihan kaunis toinen nimi,mutta liikaa s:ssää nimessä silloin.Susanna voisi käydäkkin kolmanneksi nimeksi mutta silloin välissä pitäisi olla kokin pehmeämpi nimi,vaikkapa Essi Mari Susanna,Essi Venla Susanna,Essi Milja Susanna..mietippä noita!Mutta jos vain kaksi nimeä ehdottomasti tahddotte niin vaikka Essi Maria..Essi Johanna/Joannakin toimisi mielestäni.
- tuisku
Essin kanssa, joka on muuten ihana nimi, olisi Aurora. Essi Aurora, siinä on hyvä tempo ja ässätkään ei suhisi liikaa.
- Essi on ihana:)
Ja Susanna on ihana toinen nimi,mutta se ei käy Essin kans,kun on liikaa ässiä!
- annakka
essistä minulla tulee mieleen essu, vaikka kuinka yrittäisin sitä mielikuvaa poistaa mielestäni. essi susanna on liian ässän suhuinen nimi, miten olisi essi johanna?
elli olisi ihan kaunis nimi, mutta kaikenlainen ellittely on saanut aikaan rajun inflaation.
ellinoora on ihan ok, mutta jotenkin kulunut.
minusta kiva nimi tähän sarjaan olisi emmi.
emmi susanna olisi ainakin minusta todella kaunis nimi.
mitäs pidät? - Gil
olisi hyvä. :)
Liikaa ässää on Essi Susannassa. Elli Susanna ok, eikä "mitäs elli?" haittaa. Susanna Ellinoora on komein ja mieleenpainuvin noista. - Ellinoora
Essi Susanna ei käy S:sien takia. Muutoinkaan Essi ei ole niin mukava nimi kuin Elli. Elli on reipas nimi, Essi hissukampi.
Elli Susanna on kiva nimi, paras vaihtoehto näistä.
Myös Ellinoora on hieno nimi, jota kelpaa kantaa vauvasta mummoon asti! - ...........
on ihana nimi samoin Susanna,mutta yhdessä niissä on liikkaa ässää!Ellistä en pidä lainkaan,mutta entä Enni,Enni Susanna?
- heimomies112
Mitens olisi
Elli Noora Susanna
tai sitten
Enni/Elli Susanna - .....
Nella Susanna
Enni Susanna
Nelli Susanna
? - Essionparas
Essi on tosi kaunis nimi:) Mutta Essi Susanna ei käy. Kävisikö vaikka Essi Eveliina. Tai... Essi Helena. Elli on ihan kiva nimi, mutta en tykkää Ellinoorasta, Miettikää kun hän on vaikka yläasteella niin mitä hän ajattelee nimestään.
- yyeryeryer
Ketju on yksitoista vuotta vanha. Oletko joku Perssuomalaisten äänestäjä, kun olet noin älykäs? Hyvin myös perusteltu, miksei käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot8017056Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss329884Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen284801Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2333855Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman333123Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.142810Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1102761Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.232631"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita482460Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling732443