Voiko oikeasti kohdun alkava kasvu koskea alavatsaa näin paljon??Yöllä lähettivät töistä kotia kun en kunnolla voinut kävellä kun koski niin kovasti alavatsaa ja supisteli peräaukosta.Kylmä hiki iski päälle,menin lakanan kalpeaksi,oksennus oli lähellä ja vatsa turposi hetkessä.Onko teillä muilla kouristellut niin kovasti että mikään asento ei oikein auta?
Viiltävä kipu
Vip1
41011
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Auttaisi vastaajia vertaamaan omaan tilanteeseen vastaavilla viikoilla.
alussa...eli neljännellä viikolla.
Itsellä menossa 3 raskaus, viikkoja 18. Noita viilto kipuja ollut alusta asti, nyt huomattavasti voimakkaampana kuin aikaisemmin. Tuntuu kuin puukolla viillettäisiin ja syvältä!! Kaikki kumminkin ok!
kävin varmuudeksi lääkärissä.Otettiin verinäyte,ma vien pissinäytteen ja samalla otetaan verikoe (tarkistetaan laskeeko raskaushormoni vai nouseeko)ti ultraan.Epäilen kyllä että näkyykö näin aikasessa vaiheessa mitään alkiotakaan?Tarkistetaan varmuudeksi onko alkio kohdun sisällä vai ulkona.