Hei! Kerron teille varoittavan esimerkin asunnon ostosta, olen kotoisin Tampereen Hervannasta, jossa vietin lapsuuteni huolettomat päivät, kun valmistuin kauppateknikoksi muutin helsinkiin kallion kapunginosaan, töitä ei kuitenkaan löytynyt, koska koululutukseni oli vanhanmuotoinen, asunto oli 21 neliötä vanhassa talossa ja maksoin siitä 75. tuhatta euroa, vuoden asumisen jälkeen ilmoitettiin putkiremontista ja julkisivuremontista, jotka maksoivat yksiössäni 25.tuhatta euroa, jouduin myymään asuntoni, koska päiväraha ei riittänyt maksuihin, asunnostani sain vain 50. tuhatta, mutta onnekseni lainaa ei jäänyt kuin 10. tuhatta päälle, pankki suostui kun sain takaajat, muutin vuokralle vanhaan jugend-taloon pieneen yksiöön, jossa surullista kyllä on vieläkin huonompi äänieristys, kuin aikaisemmassa asunnossani ja siinäkään ei kehumista ollut, lisäksi kulkeminen kadulla on vaikeaa, koska seksuaalisesti aktiiviset miehet ahdistelevat minua kadulla, johtuu varmaankin pukeutumisestani, mutta vaatteeni ovat osa minua, Kallio on alueena aika rauhatonta ja kun vanhempani tulevat tampereelta käymään ei kaduilta löydy parkkipaikkaa ja jos sen saa on autoon usein murtaudutta,koska alueella on paljon rikollisia ja narkomaaneja.
Kun töitä saisin niin muuttaisin kyllä muualle, mutta ei paremmille alueille oteta työtöntä nuorta miestä asumaan, siksi joudun asumaan täällä kalliossa vanhan talon kellariyksiössä.
Terv. Rauno Asukas.
Kun töitä saisin niin muuttaisin kyllä muualle, mutta ei paremmille alueille oteta työtöntä nuorta miestä asumaan, siksi joudun asumaan täällä kalliossa vanhan talon kellariyksiössä.
Terv. Rauno Asukas.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Terve Rauno. Kirjoita hieman lyhyempiä lauseita, niin sinua ei tunnistettaisi niin helposti Mogaksi. Tietysti tuo sisältö on sitten jo sellaista soopaa, ettei siihen taida autaa kuin aivojen vaihto.
Jep, hyvän pituinen lause tuo
"Kerron teille varoittavan esimerkin asunnon ostosta, olen kotoisin Tampereen Hervannasta, jossa vietin lapsuuteni huolettomat päivät, kun valmistuin kauppateknikoksi muutin helsinkiin kallion kapunginosaan, töitä ei kuitenkaan löytynyt, koska koululutukseni oli vanhanmuotoinen, asunto oli 21 neliötä vanhassa talossa ja maksoin siitä 75. tuhatta euroa, vuoden asumisen jälkeen ilmoitettiin putkiremontista ja julkisivuremontista, jotka maksoivat yksiössäni 25.tuhatta euroa, jouduin myymään asuntoni, koska päiväraha ei riittänyt maksuihin, asunnostani sain vain 50. tuhatta, mutta onnekseni lainaa ei jäänyt kuin 10. tuhatta päälle, pankki suostui kun sain takaajat, muutin vuokralle vanhaan jugend-taloon pieneen yksiöön, jossa surullista kyllä on vieläkin huonompi äänieristys, kuin aikaisemmassa asunnossani ja siinäkään ei kehumista ollut, lisäksi kulkeminen kadulla on vaikeaa, koska seksuaalisesti aktiiviset miehet ahdistelevat minua kadulla, johtuu varmaankin pukeutumisestani, mutta vaatteeni ovat osa minua, Kallio on alueena aika rauhatonta ja kun vanhempani tulevat tampereelta käymään ei kaduilta löydy parkkipaikkaa ja jos sen saa on autoon usein murtaudutta,koska alueella on paljon rikollisia ja narkomaaneja."
Mogalle ei tarvitse aivojen vaihtoa tehdä, aivojen asennus riittäisi. Vaihdossa ei valitettavasti taida irrota mitään, no ehkä munuainen.