Iisa,Miisa vai Liisa?

?????
9528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Iisa tuo mieleen vanhan äidinkielen opettajani ja Liisa on vähän tylsä.

Äänestä

Miisa on jotenkin käsittämättömän huono nimi. Liisa mielestäni liian "vanhanaikainen" enkä varmaan itse sitä lapselle antaisi. Iisa on aika kiva nimi.

Äänestä

tai Miisa,mutta ei ainenkaan Liisa!!!

Äänestä

iisa

Äänestä

ei iisa

Äänestä

miisa kuulostaa kissalta, liisa mummolta, mutta iisa on pirtsakka nimi.

jos vielä saisin tyttären, voisin harkita iisaa nimeksi.

Äänestä

...

Äänestä

Iisa, se on todella kaunis ja menevä nimi!

Liisa on ihan ok, mutta tylsähkö. Miisasta tulee assosiaatioita "misu-kisu..."

Äänestä

Olen omalle lapselle ajatellut Iisaa jos on tyttö

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helmi-rihma kirjoitti:

?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu