aknevoiteet on ihan turhia!

mitä järkeä käyttää jtn aknevoiteita jotka vaan kuivattavat ihoa pinnalta mut se ongelma on siellä sisällä kuitenkin.Jos finnejä aiheuttaa esim. hormonihäiriö tai huono ruokavalio jne niin ei ne voiteet poista aknea, vaan ongelmaa täytyy hoitaa sisältä. Ja jos ne ikään kuin puhdistaa ihoa, niin silti se jossain vaiheessa taas tukkeutuu ja tulee taas finnejä, ja näillä voiteilla joutuu hoitaa ihoa vuosikausia. Kävin terveyskeskuslääkärillä ja sain avitcid-voiteen mikä aiheutti mulle hirveitä patteja naamaan, samaan kohtaan missä oli ennen mustapäitä!! Vaikka pyysin jtn antibioottikuuria, niin en saanut, koska ei ne kuulemma auta, vaan tää myrkky on muka paras lääke! Naama ton jälkeen ihan paskassa kunnossa, hävettää mennä ulos. Pitäs varmaan seuraavaks mennä ihan oikealle lääkärille, eli yksityiselle ihotautilääkärille. :/
61287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joo ei noi voiteet mitään auta.Hanki ihotautilääkäriltä kunnon lääkkeet.Roaccutan tehokkain(ja vahvin kyllä kans).Ei tyypit siellä Arvauskeskuksissa mitään tiiä

Äänestä

Mene ihmeessä kosmetologille. Apteekin rasvat tukkii ihon. Sarjahoidot sekä OIKEANLAINEN kotihoito auttaa oikeasti. Niihin kannattaa sitoutua vaikka rahaa siihen menee. Hetkessä ihmeitä ei kuitenkaan kannata odottaa ja tietenkin sisäinen hoito kuuluu asiaan.

Äänestä
  • kerran kosmetologilla ja naama meni ihan hirveään kuntoon sen jälkeen, eikä siitä ollutkaan loppujen lopuks mitään hyötyä..

    Äänestä

  • apteekin rasvat on hyviä esim:aqualan l, essex hydrogeeli,humektan......eikä edes tuki, tyhmät menee vaan kosmetologille kun käytäntö on rahat pois nim.kokemusta on !

    Äänestä

no tota.eihän ne heti vaikutakkaan ne voiteet.siihen menee ainaki kolmisen kuukautta ennen ku tuloksii tulee.Mulle ihotautilääkäri määräs differinii ja dalacinii ja kolmisen kuukautta meni ennen ku mitn alko tapahtuu.
toipuminen on hidasta.pitää vaan jaksaa.yhdes yössä ei tuu tuloksii.

Äänestä
  • se lääkäri just sanoi et voiteet auttaa paljon nopeammin! ei oo tod. kivaa ku naamasta lähtee ihoa joka paikasta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllästynyt kirjoitti:

mitä järkeä käyttää jtn aknevoiteita jotka vaan kuivattavat ihoa pinnalta mut se ongelma on siellä sisällä kuitenkin.Jos finnejä aiheuttaa esim. hormonihäiriö tai huono ruokavalio jne niin ei ne voiteet poista aknea, vaan ongelmaa täytyy hoitaa sisältä. Ja jos ne ikään kuin puhdistaa ihoa, niin silti se jossain vaiheessa taas tukkeutuu ja tulee taas finnejä, ja näillä voiteilla joutuu hoitaa ihoa vuosikausia. Kävin terveyskeskuslääkärillä ja sain avitcid-voiteen mikä aiheutti mulle hirveitä patteja naamaan, samaan kohtaan missä oli ennen mustapäitä!! Vaikka pyysin jtn antibioottikuuria, niin en saanut, koska ei ne kuulemma auta, vaan tää myrkky on muka paras lääke! Naama ton jälkeen ihan paskassa kunnossa, hävettää mennä ulos. Pitäs varmaan seuraavaks mennä ihan oikealle lääkärille, eli yksityiselle ihotautilääkärille. :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu