Täys aikuinen karvaperse torikko iältään 40-50v osti tänään olutta alaikäisille. Jätkä ei edes tiennyt miten mäyräkoiran kahva ylös otetaan vaan myyjä neuvoi. Mies henkilö oli ottomaatilla ennen minua ja kun siitä pääsi teki huntaloitten kanssa sopimuksen kuuliin vain että 24. Kun sama mies oli kahden mäyräroiran kanssa kassalla ja ei tiennyt miten niitä kantaisi kahta kahentoista päkkiä niin myyjä neuvoi. Olin miehen perässä kassalla ja kaupan ulkopuolella mies käveli ilman mäyräkoiria mutta miten ollakkaan tyttö jonka kanssa mies jutteli ennen kaupaan menoa käveli koffin mäyräkoirankanssa nuoria oli useita ja joku ehti toisen laittaa reppuun piiloon. Naurettavaa että tämä mies otti neljä euroa voittoa näistä kahdesta mäyräkoirasta. Varmaan asiakkaan naama näkyy turvakameralla niin ottomaatilla kuin kaupassakin täällä Kaukovainiolla.
pitipä
tämäkin nähdä
51156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei mitn uutta. Jopa mummelit kantelevat penskoille kaljaa harva se päivä.
no vooooi hakiko paha setä olutta alaikäsille?
...kertoa esim. myyjälle, että nyt ei ihan mene juomat minne pitäisi??!!!!!
Kyllä. Palasin kaupaan taksinin ja kerroin että alaikäisille meni. Myyjä lupasi naaman panna mieleen ja näkyhään se turvakamerallakin.
nii ja eikö ne mopo poijaat saa itekki ostettua kaljaa siitä kiinakioskista??? vai jokohan lie kärähtäny alaikäisille myymisestä ..