tuparilahja pariskunnalle

ihme_dude

noh niin. poikaystäväni veljen ja sen tyttöystävän tuparit olis ens viikolla. poikaystäväni on armeijassa joten lahja osto on sälytetty minun harteille, minun joka ei muutenkaan osaa ostaa lahjoja! pyydänkin siis apua teiltä rakkaat ihmiset. vinkkejä tuparilahjaan. muuttava pariskunta on lähes kolmikymppisiä ja monta vuotta yhdessä asuneita. mitä pirua niille voisi ostaa? mitä halvempi, sen parempi - luonnollisesti. ;) takaraja lahjassa pyörii siinä 50-60€ paikkeilla. opiskelijana toivon että keksitte jotain halpaa ja näppärää. asun kuitenkin pikkukunnassa missä ei löydy juuri yhtään mitn yhtään mistään. :/ netistä jos löytyy jotain näppäärää niin ilmotelkaa, minä en ole vielä löytäny, valitettavasti.

kiitos kaikista mahdollisista vastauksista etukäteen.

5

8460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mari

      Kukkakimppu kuuluu tietty asiaan :)

      Eli kääräiseppä vessan pöntön harja kukkapaketiin :)

      Kiva yllätys.

      • mari

        Sitte on perinteinen selviytymispakkaus
        mm.

        Kertakäyttösadetakki
        Kondomeja
        Tulitikkuja ja kynntilöitä
        hammastahnaa
        sulakkeita
        taskulamppu
        jne. jne.

        tai sitten voit tehdä eroottisen korin
        eroottisia hedelmiä, ostereita, suklaata, viiniä ja eroottisia eteerisiä tuoksuja, tuoksulyhty jne...


    • Rouva Dostojevski

      Yksi idea olisi herkkukori, jos vaan paikkakuntasi ruokakaupasta löytyy edes jotain vähän eksoottisempaa tavaraa. Eli hankit korin (tai puisen hedelmälaatikon, voi saada kaupasta ilmaiseksi). Siihen ostat jotain vähän epätavallisempia ruokatavaroita, esimerkiksi
      - kahvipaketti jotain "luxus"-merkkiä
      - kookosmaitoa, pestokastiketta, maustesuolaa, ruskeaa sokeria, tyrnimarjahyytelöä, jne. mitä kaupasta nyt vaan sattuu löytymään.

      Hyvä lahja näin syksyllä voisi olla vaikka parvekelaatikko tai iso ruukku, täynnä eerikaa tai jotain vastaavaa kasvia. Tämä siis siinä tapauksessa että asunnossa on parveke tai piha.

      Muita ideoita:
      - vieraskirja
      - keittokirja
      - viiniä
      - kynnysmatto

      • Marre

        Yksissä juhlissa isäntä sai bensakanisterin!edellisellä viikolla oli bensa loppunut kesken :)

        Ja emännälle tupperin kuppeja, koska oli viime aikoina rikkonut roppakaupalla lasikuppeja :)

        Mieti vähän yhteisiä kommelluksia tulisiko sieltä mieleen joku hauska lahja, johon liittyisi jotain hauskaa.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7593
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4027
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      47
      3576
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      242
      2983
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2702
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2542
    7. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2474
    8. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2471
    9. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2409
    10. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      25
      2215
    Aihe