noh niin. poikaystäväni veljen ja sen tyttöystävän tuparit olis ens viikolla. poikaystäväni on armeijassa joten lahja osto on sälytetty minun harteille, minun joka ei muutenkaan osaa ostaa lahjoja! pyydänkin siis apua teiltä rakkaat ihmiset. vinkkejä tuparilahjaan. muuttava pariskunta on lähes kolmikymppisiä ja monta vuotta yhdessä asuneita. mitä pirua niille voisi ostaa? mitä halvempi, sen parempi - luonnollisesti. ;) takaraja lahjassa pyörii siinä 50-60€ paikkeilla. opiskelijana toivon että keksitte jotain halpaa ja näppärää. asun kuitenkin pikkukunnassa missä ei löydy juuri yhtään mitn yhtään mistään. :/ netistä jos löytyy jotain näppäärää niin ilmotelkaa, minä en ole vielä löytäny, valitettavasti.
kiitos kaikista mahdollisista vastauksista etukäteen.
tuparilahja pariskunnalle
5
8553
Vastaukset
- mari
Kukkakimppu kuuluu tietty asiaan :)
Eli kääräiseppä vessan pöntön harja kukkapaketiin :)
Kiva yllätys.- mari
Sitte on perinteinen selviytymispakkaus
mm.
Kertakäyttösadetakki
Kondomeja
Tulitikkuja ja kynntilöitä
hammastahnaa
sulakkeita
taskulamppu
jne. jne.
tai sitten voit tehdä eroottisen korin
eroottisia hedelmiä, ostereita, suklaata, viiniä ja eroottisia eteerisiä tuoksuja, tuoksulyhty jne...
- Rouva Dostojevski
Yksi idea olisi herkkukori, jos vaan paikkakuntasi ruokakaupasta löytyy edes jotain vähän eksoottisempaa tavaraa. Eli hankit korin (tai puisen hedelmälaatikon, voi saada kaupasta ilmaiseksi). Siihen ostat jotain vähän epätavallisempia ruokatavaroita, esimerkiksi
- kahvipaketti jotain "luxus"-merkkiä
- kookosmaitoa, pestokastiketta, maustesuolaa, ruskeaa sokeria, tyrnimarjahyytelöä, jne. mitä kaupasta nyt vaan sattuu löytymään.
Hyvä lahja näin syksyllä voisi olla vaikka parvekelaatikko tai iso ruukku, täynnä eerikaa tai jotain vastaavaa kasvia. Tämä siis siinä tapauksessa että asunnossa on parveke tai piha.
Muita ideoita:
- vieraskirja
- keittokirja
- viiniä
- kynnysmatto- Marre
Yksissä juhlissa isäntä sai bensakanisterin!edellisellä viikolla oli bensa loppunut kesken :)
Ja emännälle tupperin kuppeja, koska oli viime aikoina rikkonut roppakaupalla lasikuppeja :)
Mieti vähän yhteisiä kommelluksia tulisiko sieltä mieleen joku hauska lahja, johon liittyisi jotain hauskaa.
- Anonyymi
Täältä löytyy kivoja tuparilahjoja ja halutessaan voi koota myös oman paketin https://giftiko.fi/collections/tuparilahjat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1307749Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?987276Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t206612Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv205701Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115697Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa835350Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190