Kaikki ketkä tietää kyseisestä foorumista niin toimiiko tällähetkellä teillä??? Minulle ilmoittaa että "Not Found
The requested URL /muste/logout.php was not found on this server."
Mikäs siinä on vikana???????
The requested URL /muste/logout.php was not found on this server."
Mikäs siinä on vikana???????
Vastaukset 7
Vanhimmat
Foorumi pelittää kyllä ainakin täällä päin. Mitä kautta yritit mennä kun sait vain tuollaisen viestin?
Url-osoitetta (tai osoitteen loppuosaa) "/muste/logout.php" ei ole, vaan se on "/muste/pb/logout.php". Tosin tuo on uloskirjautumissivu.
Jos viime uloskirjautumisessa on ollut häikkää, yritä tyhjentää selaimen välimuisti ja kokeilla uudestaan Musteen pääsivun osoitetta:
http://koti.mbnet.fi/muste/index.php
Ei se kyllä toimi mitenkään, mulla on suosikeissa tällanen osoite http://koti.mbnet.fi/muste/
Ja sillä se ei mene sisään vaan herjaa juuri tuon aiemmin kirjoittamani herjan!
Tarvii koittaa tuota välimuisti (?) juttua...
Oolrait, itellä tuo linkki kyllä toimii, mutta löysin kuitenkin pääsivun koodista seikan joka saattaa aiheuttaa virhetilanteen tietyissä tapauksissa, ja korjasin sen.
Nyt siis pitäisi toimia, mutta jos vieläkin herjaa, koeta päivittää selaimen sivunäkymä (painamalla F5 tai ctrl-R).
Joo sivu aukeaa ja toimii mutta mutta... mulla ei ole enää käyttäjätunnusta! Mihin ihmeeseen se on kadonnut sieltä? Ilmoittaa vain että käyttäjätunnusta ei löytynyt.... höh!
Outoa. Yhtään käyttäjätunnusta ei ole kyllä poistettu, joten kaikkien pitäisi kyllä olla siellä.
Huomaathan, että tunnuksessa pienet ja isot kirjaimet katsotaan eri merkeiksi, joten aina kirjautuessa kirjoitusasun tulee olla täysin sama kuin se jolla on rekisteröidytty.
Kyllä olen huomannut että tarvii olla sama ja olen vielä sieltä foorumin etusivulta kopioinut sen siihen syöttökenttään,että on varmasti oikein... mutta kone ilmoittaa että "Antamaasi käyttäjätunnusta ei ole olemassa!"
Olis ihan mukava kyllä saada se toimimaan!
Mikä käyttäjätunnus siis?
Tunnus ja foorumilla näkyvä nimi eivät oo välttämättä samoja.